Słownik nadmiar co to jest? Do czego służy dzialania nie miesci się w rejestrze maszynowym.

Czy przydatne?

Co to jest nadmiar

Co to jest NADMIAR: sygnalizowana poprzez sprzet przypadek, gdzie rezultat dzialania nie miesci się w rejestrze maszynowym. Analogia n. jest osiagniecie poprzez samochodowy licznik kilometrów wartosci 99999 - po przejechaniu nastepnego kilometra nastapi n., w okienku licznika pojawi się ciag 00000. W zaleznosci od uzytej arytmetyki n. moze byc s t a l o p o z y -c y j n y albo z m i e n n o p o z y c y j n y. W asemblerze n. mozna kontrolowac poprzez badanie stanu rejestru przeniesienia albo rejestru nadmiaru. W jezykach wysokiego poziomu n. jest na ogól wykrywany automatycznie. W jezyku C kontrola n. stalopozycyjnego, a więc wlasciwego zakresu liczb calkowitych, nalezy do programisty. Analogicznym bledem jak n. moze byc n i e d o m i a r (underflow) wystepujacy przy odejmowaniu albo w wyniku straty dokladnosci w obliczeniach zmiennopozycyjnych.
Zobacz tez znacznik, slowo stanu procesora, sprawdzanie
Jak działa Narzedzia Tworzenia Stron WWW:
Co to jest przykład A d o b e G o L i v e, M a c r o m e d i a D r e a m w e a v e r, M i c r o s o f t F r o n t P a g e, N e t- O b j e c t s F u s i o n) albo darmowe oprogramowanie (na przykład Netscape nadmiar co to jest.
Jak działa Netscape Communicator, NC:
Co to jest pakiet oprogramowania uslug internetowych produkcji spółki Netscape, umozliwiajacy w szczególnosci obsluge poczty elektronicznej i stron WWW nadmiar definicja.
Jak działa Najwiekszy Wspólny Dzielnik:
Co to jest pojecie teorii liczb, najwiekszy sposród wspólnych dzielników dwóch liczb calkowitych a i b, które nie sa jednoczesnie równe 0; konwencjonalnie oznaczany jako gcd(a, b), na przykład gcd(24, 30) = 6 nadmiar co znaczy.
Jak działa Nosnik:
Co to jest przechowywania albo przekazywania informacji, na przykład warstwa materialu ferromagnetycznego na dysku, promien swiatla podczerwonego w swiatlowodzie, fala radiowa w drodze do satelity nadmiar słownik.
Jak działa Notacja Wegierska:
Co to jest konstruowania nazw w programach, użytkowany w bibliotekach oprogramowania spółki Microsoft i rekomendowany poprzez te firme, polegajacy na tworzeniu nazwy opierając się na typów zwiazanych z nia nadmiar znaczenie.

Czym jest Nadmiar znaczenie w Słownik programisty N .