Słownik krój co to jest? Do czego służy cechach rysunku (grubosc, proporcje, szeryfy etc.). W.

Czy przydatne?

Co to jest krój

Co to jest KRÓJ: zbiór czcionek (liter, cyfr i innych znaków) o wspólnych cechach rysunku (grubosc, proporcje, szeryfy etc.). W komputerowych edytorach tekstu mozna spotkac nawet setki k., dlatego warto pamietac o tym, ze elegancja tekstów bazuje na oszczednosci srodków. W (nieamatorskim) skladzie drukarskim uzywa się w zasadzie jednego kroju pisma o róznej liczbie punktów, ew. poszerzonego o jego odmiany: kursywe i pismo pogrubione. Nadmiar krojów pisma w tekscie zwartym skutkuje nieuchronnie, ze nabiera on jarmarcznego wygladu. Zobacz tez pismo rzymskie, kursywa, pismo pólgrube, wersaliki, pismo proporcjonalne, pismo szeryfowe, druk rozstrzelony
Jak działa Komputerowe Wspomaganie Pracy Zespolowej:
Co to jest poprzez mechanizm rozproszony, pozwalajace fizycznie odleglym uzytkownikom wspólpracowac przy realizowaniu wspólnego zadania, przydatne w dzialalnosci grup projektowych, kolektywnym zarzadzaniu krój co znaczy.
Jak działa Kod Graya:
Co to jest ciagów bitów), którego następne przedmioty róznia się tylko jednym bitem; dzieki tej wlasciwosci k.G. znajduje wykorzystanie w tablicach prawdy ulatwiajacych minimalizacje funkcji logicznych krój krzyżówka.
Jak działa Krój Konturowy:
Co to jest czcionki, opisane wzorami matematycznymi, latwo poddaja się dowolnemu skalowaniu; kontury czcionek k.k. sa wypelniane poprzez drukarke z pelnym wykorzystaniem jej rozdzielczosci, dzieki czemu krój co to jest.
Jak działa Komputery A Sztuka:
Co to jest wszechstronnosc jego zastosowan prowokuje artystów niemal od poczatków historii informatyki. Juz w czasach prymitywnych (z punktu widzenia zastosowan artystycznych) urzadzen zewnetrznych pojawily się krój słownik.
Jak działa Kolumna:
Co to jest przedmiotów tablicy dwuwymiarowej drukowanych pionowo, jeden pod drugim (w wiekszosci j. programowania k. jest wektorem a(i, k) tablicy A, gdzie indeks k ma wartosc stala); 2. obiekt tabeli bazy krój czym jest.

Czym jest Krój znaczenie w Słownik programisty K .