Słownik kontrolka ActiveX co to jest? Do czego służy visual object) w szerokim rozumieniu.

Czy przydatne?

Co to jest kontrolka ActiveX

Co to jest KONTROLKA ACTIVEX: w standardzie ActiveX czynny o b i e k t w i z u a l n y (visual object) w szerokim rozumieniu - poczynajac od przycisków ekranowych az po zlozone miniaplikacje, jak arkusze kalkulacyjne. K. ActiveX sa uogólnieniem starszych rozszerzen adaptacyjnych OCX standardu OLE (nastepcy DCOM), które natomiast pochodza od pierwotnych rozszerzen VBX. W odróznieniu od OCX k.A. moga takze przyjmowac ksztalty inne niz prostokatne. K.A. sa zabezpieczane certyfikatami, co chroni uzytkownika przed uruchamianiem programów niewiadomego pochodzenia (na przykład przed wirusami). Dzialanie k.A. moze byc definiowane w jezykach skryptowych, na przykład VB Script albo JavaScript. Zobacz tez aplet, Java
Jak działa Karta:
Co to jest komputera (osobistego) w formie plytki drukowanej z elementami elektronicznymi, poświęcony do rozbudowy konfiguracji sprzetowej komputera za posrednictwem standaryzowanych zlaczy i szyn; w kontrolka activex co znaczy.
Jak działa Konfiguracja:
Co to jest modyfikowalny uklad wzajemnych polaczen przedmiotów komputera, mechanizmu operacyjnego albo sieci, rozpatrywany wspólnie z cechami funkcjonalnymi tych przedmiotów. K. typowego komputera osobistego kontrolka activex krzyżówka.
Jak działa Kraker:
Co to jest termin ukuty poprzez dobrych hakerów (1985 r.) dla odróznienia hakera zlego , tzn. takiego, którego jedynym celem jest destrukcja mechanizmów komputerowych, ze specjalnym uwzglednieniem szkodnictwa w kontrolka activex co to jest.
Jak działa Kompresja "W Locie":
Co to jest algorytm kompresji, gdzie przy podejmowaniu decyzji korzysta się z danych biezaco analizowanych (bez buforowania); między innymi użytkowana w protokolach modemowych V42bis i MNP-5. Zobacz tez V.xx kontrolka activex słownik.
Jak działa Kompilacja Niezalezna:
Co to jest mozliwosc niezaleznego kompilowania modulów, ulatwia budowanie duzych programów (zwlaszcza poprzez zespoly programistów) i upraszcza wykonywanie w nich zmian. Zobacz tez modularnosc kontrolka activex czym jest.

Czym jest Activex Kontrolka znaczenie w Słownik programisty K .