Słownik komputer co to jest? Do czego służy przetwarzania informacji podlug programu, który.

Czy przydatne?

Co to jest komputer

Co to jest KOMPUTER: narzedzie zdolne do nadzwyczajnie szybkiego i niezawodnego przetwarzania informacji podlug programu, który przechowuje w swojej pamieci. Komputer jest automatyczna f a b r y k a (factory), która opierając się na p l a n u (blueprint), jakim jest program, wytwarza p r o d u k t (product) docelowy, a więc usluge informatyczna. Ważne w pojeciu k. sa trzy wspólzalezne skladniki: procesor, pamiec, program i jedna miara: szybkosc przetwarzania informacji. Mimo ze k. jest produktem cywilizacji technicznej drugiej polowy XX w. (pierwotnie nazywano go m a s z y n a c y f r o w a (digital computer), a nawet maszyna matematyczna, z czego do dzisiaj uzywa się okreslenia "maszyna"), jego historia jako systemu do wykonywania obliczen siega wieku XVII. Aktualnie wiekszosc k. odpowiada architekturze zaproponowanej poprzez J. von Neumanna w 1946 r. Od jednej operacji na sekunde i 10 mln dolarów za sztuke, komputery przebyly droge do blisko miliarda operacji na sekunde za 300 $ (kilkadziesiat dolarów w cenach z lat piecdziesiatych); od tysiecy komórek ferrytowej pamieci do gigabajtów pamieci dla kazdego zainteresowanego - ilosc informacji równa tysiacom ksiazek. Postep w rozwoju komputerów nie ma równego sobie w technice, wspólczynnik wydajnosci do ceny wspólczesnych k. osiaga rzad 1013. Na swiecie dzialaja juz setki mln komputerów, a ich liczba nieustannie rosnie. Zobacz tez komputer osobisty, siec Internet
Jak działa Klawisz Akceptacji:
Co to jest klawiaturze albo wybrany przycisk na obudowie dowolnego typu myszy; wygenerowany poprzez jego nacisniecie kod sluzy jako potwierdzenie dokonanego wyboru albo jako znak konca polecenia lub jako symbol komputer co znaczy.
Jak działa Konwersja:
Co to jest danych na inny, niezbędna przy przechodzeniu do innego mechanizmu (komputera, oprogramowania albo wersji oprogramowania). Zobacz tez program konwersji, przetwarzanie, RPC, postac kanoniczna komputer krzyżówka.
Jak działa Koncentrator:
Co to jest sieciowych standardu 10Base-T skupiajaca zakonczenia kabli ( skretki) prowadzacych do poszczególnych komputerów sieciowych, latwa do zainstalowania w podstacjach telefonicznych; dzieki tym komputer co to jest.
Jak działa Kalkulator:
Co to jest albo program uzytkowy) umozliwiajacy wykonywanie czterech fundamentalnych dzialan arytmetycznych: +, -, ), /, czesto wzbogacony o biblioteke funkcji matematycznych, z powodów komercyjnych nazywany komputer słownik.
Jak działa Karta Magnetyczna:
Co to jest plastikowa z paskiem magnetycznym zawierajacym wiadomości mozliwe do czytania poprzez czytnik mechanizmu komputerowego, użytkowana do rozliczen bezgotówkowych, pobierania pieniedzy z bankomatów komputer czym jest.

Czym jest Komputer znaczenie w Słownik programisty K .