Słownik komponent co to jest? Do czego służy nabywana i instalowana, która we wspólpracy z innymi k.

Czy przydatne?

Co to jest komponent

Co to jest KOMPONENT: 1. binarna jednostka oprogramowania, niezaleznie wytworzona, nabywana i instalowana, która we wspólpracy z innymi k. sluzy do budowy funkcjonujacego mechanizmu oprogramowania. Wedlug definicji sformulowanej na Europejskiej Konferencji nt. Programowania Obiektowego (ECOOP) w 1996 r.: "K o m p o- n e n t o p r o g r a m o w a n i a jest jednostka montazowa, której interfejsy sa okreslone w drodze umów i której kontekstowe zaleznosci sa wylacznie jawne. Komponent oprogramowania moze byc instalowany niezaleznie i podlega montazowi poprzez osoby postronne". K. nie ma zatem zadnego trwalego stanu, jest prefabrykatem (pólfabrykatem) programowym, przybierajacym ostateczna forme dopiero w fazie zamontowania w danym systemie; 2. skladowa. Zobacz tez niezalezna rozszerzalnosc, srodowisko komponentowe, oprogramowanie komponentowe, czysty pokój, interfejs doprowadzajacy
Jak działa Koperta:
Co to jest przedmiot, który uzewnetrznia niezbedne wiadomości adresujace albo nazywajace porcje przechowywanych w nim danych. Zobacz tez pakiet, kontener komponent co znaczy.
Jak działa Komponowanie:
Co to jest zestawianie czesci komponentów w calosc ( kompozyt), bez modyfikowania tych czesci. Czesci nadaja się do zestawiania, jesli semantyke kompozytu mozna wyprowadzic opierając się na cech komponentów komponent krzyżówka.
Jak działa Kalendarz:
Co to jest uzytkowy, umozliwiajacy dogladanie i przypominanie za pomoca komputera osobistego biezacych i przyszlych terminów zobowiazan, spotkan i tym podobne; obiekt pakietu zintegrowanego. Zobacz tez komponent co to jest.
Jak działa Korektor Pisowni:
Co to jest udogodnienie wystepujace w edytorach tekstu, pozwalajace na automatyczne wykrywanie wyrazów, których pisownie mozna zakwestionowac. K.p. nie wykonuje pelnego sprawdzenia poprawnosci ortograficznej komponent słownik.
Jak działa Kerberos:
Co to jest uwierzytelniania przygotowana w ramach projektu Athena w MIT; protokól K. wlaczono do mechanizmu DCE jako podsystem sprawdzania tozsamosci klientów i serwerów. Nazwa wywodzi się od mitologicznego komponent czym jest.

Czym jest Komponent znaczenie w Słownik programisty K .