Słownik kompilacja co to jest? Do czego służy okreslajacy mechanizm tlumaczenia programu z postaci.

Czy przydatne?

Co to jest kompilacja

Co to jest KOMPILACJA: nie calkiem odpowiedni, ale powszechnie przyjety termin okreslajacy mechanizm tlumaczenia programu z postaci zródlowej na kod wynikowy. Obejmujac etapy analizy leksykalnej, skladniowej i generowania kodu, k. może przeksztalcac programu zródlowego w wykonywalny kod maszynowy komputera. Wytworem k. jest najczesciej kod z adresami wzglednymi, obliczonymi z osobna dla kazdego skompilowanego modulu. W trakcie laczenia modulów (które bardziej zaslugiwaloby na miano "kompilacji", ale nie to jest przyjete) nastepuje ostateczne przeliczenie adresów wzgledem wspólnej bazy i doprowadzenie przetlumaczonego programu do postaci ladowalnej. Zobacz tez interpretacja, ladowanie
Jak działa k5, k6:
Co to jest mikroprocesorów superskalarnych RISC spółki AMD zachowujacych zgodnosc binarna z Pentium, dzialajacych w trybie czterokanalowego przetwarzania potokowego, dysponujacych 40 rejestrami. Schemat AMD kompilacja co znaczy.
Jak działa Kolejka Priorytetowa:
Co to jest kolejka obslugiwana w kolejnosci priorytetów oczekujacych w niej mechanizmów. Przykladem jest kolejka obslugiwana poprzez algorytm SJF kompilacja krzyżówka.
Jak działa Komutacja Czasowa:
Co to jest sposób przelaczania kanalów komunikacyjnych, gdzie wykorzystuje się przegródki czasu do przenoszenia porcji informacji (bitów, bajtów i in.). Zobacz tez zwielokrotnianie z podzialem czasu kompilacja co to jest.
Jak działa Kod Nadmiarowy:
Co to jest j e d n o s t- k a k o d o w a n i a ( symbol, blok) zawiera wiecej bitów niz potrzeba do przekazania informacji. Dodatkowe bity sluza do celów kontrolnych, odpowiednie algorytmy umozliwiaja z ich kompilacja słownik.
Jak działa Konsola:
Co to jest elementami sterowania aparatura elektroniczna, na przykład syntezatorem; 2. centralne stanowisko nadzorowania pracy mechanizmu wielodostepnego albo sieciowego, obslugiwane poprzez operatora kompilacja czym jest.

Czym jest Kompilacja znaczenie w Słownik programisty K .