Słownik DirectX co to jest? Do czego służy umozliwiajacy programowanie róznorodnego sprzetu.

Czy przydatne?

Co to jest DirectX

Co to jest DIRECTX: przygotowany poprzez Microsoft interfejs wyzszego poziomu umozliwiajacy programowanie róznorodnego sprzetu multimedialnego, zwlaszcza kart graficznych 3D, bez wnikania w szczególy techniczne poszczególnych urzadzen, z optymalizacja kodu; fundamentalne skladowe D.: DirectDraw (obrazy dwuwymiarowe), Direct3D (obrazy trójwymiarowe), DirectSound (programowanie dzwieku), DirectPlay (sterowanie grami poprzez siec), DirectInput (obsluga urzadzen wejscia), DirectShow, DirectAnimation (obrazy ruchome). Od wersji 5.0 wbudowany w mechanizmy Windows 98, instalowalny w Windows 95 i NT. Zobacz tez ActiveX, API
Jak działa Dane Binarne:
Co to jest dwójkowej, tzn. reprezentowane jako ciag zer i jedynek. Wszystkie dane przechowywane w komputerach sa binarne, jednak ze wzgledów uzytkowych i organizacyjnych rozróznia się sprzetowe i logiczne directx co znaczy.
Jak działa Denormalizacja Bazy:
Co to jest wprowadzenie kontrolowanej nadmiarowosci do bazy danych w celu przyspieszenia wykonywania na niej operacji (na przykład obslugiwania zapytan); dzieki d.b. unika się kosztownych operacji zlaczenia directx krzyżówka.
Jak działa Dysk Niesformatowany:
Co to jest dysk, na którego powierzchniach roboczych nie wytyczono sektorów. Praktycznie wszystkie dyski sa formatowane juz w wytwórni. Zobacz tez formatowanie dysku directx co to jest.
Jak działa Demultiplekser:
Co to jest funkcjonalny rozdzielajacy dane pojawiajace się na jego wejsciu na jedno z 2n wyjsc; użytkowany do budowy dekoderów; 2. przelacznik ujscia informacji przekazywanej z jednego zródla. Zobacz tez directx słownik.
Jak działa Dane Tajne:
Co to jest dostep jest ograniczony z nakazu prawa (na przykład tajemnica panstwowa, wojskowa) albo z innych wzgledów: sekretne i poufne dokumenty przemyslowe, bankowe, dane osobiste. D.t. sa na ogól directx czym jest.

Czym jest Directx znaczenie w Słownik programisty D .