Słownik data co to jest? Do czego służy na osi czasu) z dokladnoscia do dnia. Rózne państwa stosuja.

Czy przydatne?

Co to jest data

Co to jest DATA: dana umiejscawiajaca zjawisko albo operacje w kalendarzu (na osi czasu) z dokladnoscia do dnia. Rózne państwa stosuja rózne f o r m a t y d a t y, co wymaga konwersji d. przy przenoszeniu plików zawierajacych d. W Polsce obowiazuje norma ISO 2014-1976 (PN-82 N-01204) zapisywania daty i czasu 1999-05-03 07:32:01.26 ulatwiajaca komputerowe porzadkowanie informacji wedlug d. i czasu, niestety, niezbyt konsekwentnie przestrzegana. Kazde uaktualnienie informacji w komputerze, na przykład zmiana w pliku, jest automatycznie opatrywane data. Date taka mozna tez zmienic recznie. Zobacz tez Y2K, bezpieczenstwo
Jak działa Dostawca Tresci:
Co to jest spółka zainteresowana sprzedaza ksiazek, nagran dzwiekowych, filmów i tym podobne w Internecie. W opozycji do d.t. pozostaja anarchizujace mechanizmy swobodnego dzielenia informacji data co znaczy.
Jak działa Dowiazanie Symboliczne:
Co to jest w systemie UNIX plik, którego zawartosc jest interpretowana jako nazwa sciezki. Zobacz tez dowiazanie data krzyżówka.
Jak działa Drzewo Uporzadkowane:
Co to jest drzewo ukorzenione, gdzie nastepniki kazdego z wezlów sa uporzadkowane, co znaczy, ze etykiety (numery) nastepników w kazdym wezle sa kolejnymi liczbami naturalnymi. Zobacz tez drzewo pozycyjne data co to jest.
Jak działa Deskryptor Procesu:
Co to jest struktura danych przekazywana do innego komputera w zwiazku z majacym w nim nastapic wykonaniem procesu, okreslajaca między innymi typ potrzebnego procesora, uprawnienia uzytkownika i opisy segmentów data słownik.
Jak działa Delegacja:
Co to jest przekazywania komunikatu miedzy przedmiotami w programowaniu obiektowym, gdzie w sekwencji biezacego komunikatu zapamietuje się tozsamosc pierwszego nadawcy, a więc d e l e g u j a c e g o (delegator data czym jest.

Czym jest Data znaczenie w Słownik programisty D .