Słownik CORBA co to jest? Do czego służy standard okreslajacy warunki wspólpracy róznorodnych.

Czy przydatne?

Co to jest CORBA

Co to jest CORBA: powszechna architektura brokera zamówien obiektowych, standard okreslajacy warunki wspólpracy róznorodnych mechanizmów rozproszonych (obiektowych i nieobiektowych) za pośrednictwem tak zwany posredników ORB i adapterów BOA; przygotowany poprzez OMG, uznany poprzez powyżej 700 spółek, w tym DEC, IBM, HP i Sun. W pierwszej kolejności C. okresla specyfikacje interfejsów posredników zamówien obiektowych (ORB). Standard C. obejmuje równiez zagadnienia laczenia jezyków programowania z interfejsami sluzacymi do utrzymywania kontaktu z posrednikami ORB. Interfejsy takie sa opisywane w standardowym jezyku IDL, gdzie okresla się abstrakcyjne opisy obiektów C. Istnieja polaczenia IDL z jezykami Ada, C, COBOL, C++, Smalltalk, a takze z j. Java. Laczenie obiektów C. moze się odbywac statycznie, za pomoca stopek wmontowywanych do aplikacji klientów, albo dynamicznie. Zrab implementacji tworzonej poprzez kompilator IDL po stronie serwera uzupelnia recznie programista. W razie dynamicznym stosuje się rozwiazania zblizone do RPC. Standard C. wykorzystano w przynajmniej 20 produktach informatycznych zrealizowanych w róznych srodowiskach. W lipcu 1996 r. standard CORBA 2.0 zostal uaktualniony poprzez dodanie s t a n- d a r d u k o o p e r a c y j n e g o (interworking standard), okreslajacego wspólprace mechanizmów CORBA z systemami opartymi na standardzie COM spółki Microsoft. Zobacz tez IIOP, OLE, JavaBeans
Jak działa CMIP:
Co to jest standard OSI protokolu zarzadzania wiadomość w sieciach, zaprojektowany z mysla o rozwoju sieci. Zobacz tez. SNMP corba co znaczy.
Jak działa Czesc Adresowa:
Co to jest rozkazu poświęcone na pamietanie adresu (niemodyfikowanego); 2. pole w rekordzie bedacym elementem listy powiazanej; 3. pole dowolnej struktury danych sluzace do przechowywania adresu corba krzyżówka.
Jak działa CGA:
Co to jest hist.] pierwsza karta grafiki kolorowej (czterokolorowa) zastosowana w komputerach PC. Zastepowana poprzez EGA, VGA, SVGA i XGA. Zobacz tez karta graficzna corba co to jest.
Jak działa Ciag Bitoniczny:
Co to jest ciag, który lub na początku jest nierosnacy, a później niemalejacy, lub na początku niemalejacy, a później nierosnacy. C.b. sa uzywane w sieciach sortujacych corba słownik.
Jak działa CLI:
Co to jest 1. standard interfejsu wywolan baz danych przygotowany w ramach porozumienia SAG (SQL Access Group); 2. jezyk polecen. Zobacz tez SQL, ODBC corba czym jest.

Czym jest Corba znaczenie w Słownik programisty C .