Definicja Żargon komputerowy co oznacza. Czym jest cyberkulturą, Internetem; pierwotnie stosowane w.

Czy przydatne?

Definicja Komputerowy Żargon

Co to jest ŻARGON KOMPUTEROWY specyficzne słownictwo powiązane z informatyką, cyberkulturą, Internetem; pierwotnie stosowane w środowisku informatyków i elektroników. Część tego słownictwa przechodzi do codziennego obiegu w języku – żargonem posługują się użytkownicy komputerów. W j. polskim trzon żargonu komputerowego stanowią spolszczone angielskie nazwy urządzeń, przedmiotów składowych komputera i ustalenia czynności związanych z obsługą (na przykład „zalogować się” – zarejestrować się w sieci komputerowej, wejść do sieci komputerowej jako jej użytkownik; „zasejwować się” – wpisać coś na twardy dysk, zarejestrować informację na twardym dysku i tak dalej). Charakterystyczną właściwością żargonu komputerowego jest „uczłowieczanie” komputera: do oznaczania fundamentalnych jego systemów stosowane są definicje opisujące właściwości, funkcje poznawcze i pracę umysłową człowieka (na przykład język, pamięć operacyjna, czytanie i tak dalej). Ponadto w żargonie pojawia się wiele metaforycznych ustaleń nawiązujących do rozmaitych dziedzin: wirus, koń trojański i tak dalej Z Internetem i cyberprzestrzenią związana jest metaforyka komunikacyjna, „podróżna” (na przykład: nawigacja, żeglowanie, autostrady albo magistrale informacyjne, komunikacyjne i tak dalej). Ciekawym zjawiskiem są swoiste obyczaje ortograficzne użytkowników poczty elektronicznej i internetowych grup dyskusyjnych: dopuszczalna, a nawet „w dobrym tonie” jest pisownia fonetyczna, urealniająca rozmowy w cyberprzestrzeni, podkreślająca przynależność do subkultury użytkowników. Ponadto powstają specyficzne skróty, neologizmy, kody zrozumiałe wyłącznie dla członków ustalonych grup dyskusyjnych (akronimy). Leksykon ten służy właśnie zapoznaniu się z żargonem komputerowym
Definicja Zarządzanie Energią:
Co to jest wszelkiego typu środków i metod mających na celu pomniejszenie poboru prądu poprzez urządzenia podłączone do komputera i stanowiące jego przedmioty składowe (monitor, drukarka, dysk twardy i tak żargon komputerowy co to jest.
Definicja Znak Specjalny:
Co to jest Special characters) – w szerokim rozumieniu to jest zbiór znaków (normalnie niedostępnych bezpośrednio z klawiatury) wprowadzanych do dokumentu HTML w szczególny sposób (na przykład „, &, < >, Ł, § żargon komputerowy definicja.
Definicja Zegar Czasu Rzeczywistego:
Co to jest zasilany baterią zegar, znajdujący się na płycie głównej komputera, odmierzający czas nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony żargon komputerowy co znaczy.
Definicja Znaczniki Lub Flagi:
Co to jest to są jednobitowe komórki jednego rejestru procesora zwanego rejestrem znaczników, a zmieniające własne wartości w zależności od wyników ostatniej dyrektyw mogącej je korygować żargon komputerowy słownik.
Definicja Zdumpować Lub Dumpować:
Co to jest na zapisaniu fragmentu pamięci do pliku. Wyobraźmy sobie, iż mamy na warsztacie program spakowany jakimś exepackerem, do którego nie mamy unpackera. Równocześnie chcemy się przyjrzeć listingowi żargon komputerowy znaczenie.

Czym jest Żargon komputerowy znaczenie w Słownik Internet Z .