Definicja Zapis/odczyt optyczny co oznacza. Czym jest światła. Analogowa rejestracja optyczna.

Czy przydatne?

Definicja Optyczny Odczyt Zapis

Co to jest ZAPIS/ODCZYT OPTYCZNY zapis i odczyt sygnałów dzięki użyciu modulacji strumienia światła. Analogowa rejestracja optyczna ścieżki dźwiękowej na taśmie filmowej umożliwia odczyt przez modulację natężenia światła z lampy projekcyjnej projektora filmowego, przechodzącego poprzez ścieżkę optyczną na krawędzi taśmy i zamienianego na odpowiadający zapisanym dźwiękom sygnał elektryczny poprzez fotoelement. Przy odczycie optycznym rejestracji cyfrowej na płytach kompaktowych CD wykorzystuje się światło spójne z półprzewodnikowej diody laserowej, które jest odbijane od zwierciadlanej powierzchni płyty albo rozpraszane w takich miejscach ścieżki zapisu, gdzie warstwa odbijająca została w procesie produkcji płyty usunięta. Jeśli w momentach wyznaczanych na skali czasu zegarem taktującym promień światła został odbity, to zostaje on zamieniony na sygnał elektryczny odpowiadający 1 – jednemu bitowi informacji, jeśli został rozproszony to brak sygnału odpowiada 0 – także jednemu bitowi informacji. Ciąg bitów, będący cyfrowym sygnałem odpowiadającym zapisanej informacji, zostaje w dalszym ciągu przetworzony do postaci właściwej dla rodzaju informacji. Jeśli zapisanym sygnałem był dźwięk, to w przetworniku C/A (cyfrowo-analogowym) zostaje on zamieniony na postać analogową, dalej wzmocniony i przetworzony poprzez kolumny głośnikowe na falę akustyczną odpowiadającą zapisanej. Zapis optyczny informacji w formie cyfrowej na płytach CD-ROM pozwala na rejestrację dowolnych informacji multimedialnych o najlepszej obecnie możliwej stosunku gęstości zapisu do ceny. Technologia zapisu dźwięku od 1982, a danych multimedialnych od końca lat ’80, na dysku o pojemności około 660 MB (325 000 str. maszynopisu) przy koszcie produkcji płyty poniżej 1 dolara, została rozwinięta pod koniec lat ’90 do możliwości zapisu około 17 GB informacji, co odpowiada około 8 500 000 stron maszynopisu albo kilku (8 godz.) filmów fabularnych z wielokanałowym albo wielojęzycznym dźwiękiem, na jednej płycie, przy mało większym jednostkowym koszcie produkcji (DVD)
Definicja Zwis:
Co to jest potoczne ustalenie na zawieszenie się programu albo mechanizmu operacyjnego zapis/odczyt optyczny co to jest.
Definicja Załącznik:
Co to jest Attachment) – przesyłka w formie pliku, dołączana do poczty elektronicznej, wysyłana zazwyczaj dla oszczędzenia czasu w formie skomprymowanej. Załącznik może zawierać dowolny rodzaj informacji zapis/odczyt optyczny definicja.
Definicja Zdumpować Lub Dumpować:
Co to jest na zapisaniu fragmentu pamięci do pliku. Wyobraźmy sobie, iż mamy na warsztacie program spakowany jakimś exepackerem, do którego nie mamy unpackera. Równocześnie chcemy się przyjrzeć listingowi zapis/odczyt optyczny co znaczy.
Definicja Zgrywka:
Co to jest a więc save gry – zapis stanu gry zapis/odczyt optyczny słownik.
Definicja Zasobnik Systemowy Lub System Tray Bądź Systray:
Co to jest systemie opracyjnym Windows, która jest stosowana do wyświetlania zegara, ikon uruchomionych w tle programów albo komunikatów systemowych. Umieszczone tam ikony pozwalają na szybkie wywołanie zapis/odczyt optyczny znaczenie.

Czym jest Zapis/odczyt optyczny znaczenie w Słownik Internet Z .