Definicja Warstwa co oznacza. Czym jest Płyty DVD mogą być jednowarstwowe i wielowarstwowe. Każda z.

Czy przydatne?

Definicja Warstwa

Co to jest Warstwa 1. (z angielskiego: layer) – powierzchnia na płycie DVD. Płyty DVD mogą być jednowarstwowe i wielowarstwowe. Każda z dwóch stron płyty może zawierać od jednej do dwóch warstw. Na każdej z warstw można zapisać dane. Płyty dwuwarstwowe i nagrywarki obsługujące takie płyty zwykle w nazwie posiadają skrót DL (z angielskiego: Dual Layer).
2. – schemat sieciowy ISO/OSI dzieli sieć na 7 warstw funkcjonalnych. Każda z tych warstw jest odpowiedzialna za inną czynność związaną z łączeniem się komputerów w sieci komputerowej.
3. – w razie stron internetowych opartych na HTML i CSS, warstwą jest pewna wydzielona część witryny umieszczona jakby na jednej płaszczyźnie. Płaszczyzn może być sporo, nałożona jedna na drugą jak tafle szkła z namalowanymi wieloma obrazami. Poprzez jedną szybę (witraż) widać drugą szybę, tak także jedna warstwa może być widoczna spod drugiej. Dzięki warstwom łatwo jest projektować wygląd i strony i zastąpić go topornymi tabelkami albo ramkami.
W branży SEO znana jest sposób pozycjonowania stron polegająca na tworzeniu schowanych warstw ze słowami najważniejszymi

Czym jest Warstwa znaczenie w Słownik Internet W .