Definicja Soft-squatting co oznacza. Czym jest internetowej z zamierzeniem późniejszego zarobienia.

Czy przydatne?

Definicja Squatting Soft

Co to jest Soft-squatting rejestrowanie, handlowanie albo używanie pewnej domeny internetowej z zamierzeniem późniejszego zarobienia na znaku towarowym, należącym do kogoś innego. Soft-squatting jest specyficzną odmianą cybersquattingu. Generalnie chodzi w nim o to samo, a więc zakup danej domeny w celach zarobkowych, jednak kupujący musi się w tym przypadku wykazać wyobraźnią i umiejętnościami przewidywania, jeżeli chce zrobić na tym dobry interes. Wystarczy wykupić domenę na przykład o nazwisku znanej osoby, jeszcze zanim osoba ta stanie się sławna.
Soft squatterzy rejestrują więc adresy nawiązujące nazwą do lokalnych grup muzycznych, rokujących nadzieje sportowców albo wschodzących gwiazd sztuki aktorskiej. Czasami pośród tych wielu zakupionych domen trafia się perła, która pozwoli na zrobienie interesu życia.
W październiku 2004 roku Mike Secord będący miłośnikiem łyżwiarstwa figurowego zakupił domenę kimmiemeissner.com. Na igrzyskach olimpijskich w Turynie łyżwiarka Kimmi Meissner odniosła spory efekt, a Secord, który prowadził nieoficjalna stronę sportsmenki, stał się jej współpracownikiem. Jednak w najwyższym stopniu spektakularnego zakupu dokonał Don Chin. Zyskał on adres williamhung.net na krótko przed tym, jak William Hung wygrał amerykańskiego „Idola”. Dzisiaj Chin jest współwłaścicielem strony Hunga i czerpie z niej niemałe zyski

Czym jest Soft-squatting znaczenie w Słownik Internet S .