Definicja Silverlight co oznacza. Czym jest multimedialnych na stronach internetowych. Jest uważana.

Czy przydatne?

Definicja Silverlight

Co to jest Silverlight to technologia umożliwiająca zamieszczanie treści multimedialnych na stronach internetowych. Jest uważana ze konkurenta już popularnej technologii Flash. Pierwsza wersja wtyczki powstała dla mechanizmów Windows i Mac OS X i jest dostępna na stronie Silverlight.net. Ta wersja wtyczki jest stworzona z myślą o obsłudze klipów wideo. Następna wersja – Silverlight 1.1, na razie w wersji alpha – ma już dostarczać wsparcie dla bardziej interaktywnych treści.
Technologia Siverlight ma być także dostępna dla użytkowników Linuksa dzięki projektowi o nazwie Moonlight. Microsoft ogłosił, iż będzie wspierał firmę Novell w pracy nad tym projektem.
Wtyczka Moonlight 1.0 ma być dostępna pośrodku sześciu miesięcy. Novel chce przygotować paczki RPM i DEB, a również bazujący na oprogramowaniu Mozilli instalator, umożliwiający skorzystanie z wtyczki użytkownikom niewiele zaawansowanym. Znaczy to, iż po pewnym czasie technologia Silverlight może być dostępna na różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych.
Zaletą Silverlight jest wsparcie dla VC-1, co umożliwia dostarczanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Adobe nie pozostaje jednak w tyle i ubiegłym miesiącu ogłosił wsparcie dla konkurencyjnego standardu H.264

Czym jest Silverlight znaczenie w Słownik Internet S .