Definicja Serwis społecznościowy lub portal społecznościowy co oznacza. Czym jest albo.

Czy przydatne?

Definicja Serwis społecznościowy lub portal społecznościowy

Co to jest Serwis społecznościowy lub portal społecznościowy serwis internetowy, który w znacznej mierze jest tworzony albo współtworzony poprzez społeczność internautów skupionych w ekipy osób o podobnych zainteresowaniach albo w ramach grup osób sobie znanych (bądź to w świecie realnym bądź tylko znanych sobie na odległość poprzez Internet). Serwis społecznościowy ma za zadanie umożliwić kontakt pomiędzy użytkownikami (przez czaty, komunikatory, fora, listy dyskusyjne, blogi, prywatne informacje i tym podobne), dzielenie się informacjami, zainteresowaniami, podejmowanie wspólnych inicjatyw.
Fundamentem serwisów społecznościowych (poza pewnymi wyjątkami) jest powstanie własnego profilu osobowości, gdzie umieszczamy informację o własnej osobie i umożliwiamy wykrycie swojego profilu poprzez innych użytkowników, na przykład naszych znajomych albo osoby o podobnych zainteresowaniach. Portale zwykle umożliwiają ustawienie widoczności poszczególnych informacji w profilu w zależności od tego, czy przeglądający jest naszym znajomym czy zupełnie obcą nam osobą.
Pierwszymi serwisami społecznościowymi były: Classmates.com (uruchomiony w 1995 roku w celu utrzymania kontaktów ze znajomymi ze szkoły, poprzednik serwisu nasza-klasa.pl) i SixDegrees.com (uruchomiony w 1997 roku do kontaktu z rodziną i znajomymi).
Serwis społecznościowy może mieć charakter otwarty – każdy może się do niego zapisać (tak zwany external social networking albo ESN) albo charakter zamknięty – by się do niego zapisać potrzebujemy zaproszenia od użytkownika tego serwisu (tak zwany internal social networking – ISN – na przykład kiedyś grono.net albo linkedin.com albo serwisy w wersji testowej albo beta)

Czym jest Serwis społecznościowy lub znaczenie w Słownik Internet S .