Definicja RVD lub Rainbow Video Disk co oznacza. Czym jest składowania dużej ilości danych. Pozwala.

Czy przydatne?

Definicja RVD lub Rainbow Video Disk

Co to jest RVD LUB RAINBOW VIDEO DISK Indyjski inż. Sainul Abideen wymyślił nową metodę składowania dużej ilości danych. Pozwala ona zmieścić aż 256 GB informacji na kartce papieru formatu A4. Nowa sposób składowania danych, nosi nazwę „rainbow technology”. Zbiory bitów kodowane są kolorami (odniesienie do tęczy) i gęsto upakowywane w różne kształty (okręgi, trójkąty, prostokąty, kwadraty i tym podobne). W takiej graficznej postaci są one nanoszone na zwykłą kartkę papieru albo inny materiał z tworzyw sztucznych. Wg Sainula Abideena można w ten sposób upakować 2,7 GB danych na jednym calu kwadratowym. Po wykorzystaniu specjalnego czytnika (skanera) wiadomości da się w miarę błyskawicznie odtworzyć i przesłać do komputera w formie cyfrowej.
Zaletą tego oryginalnego pomysłu, oprócz możliwości przechowywania dużej ilości danych (jednostronna płyta DVD mieści w sobie 4,7 GB), jest fakt, że papier jako materiał pochodzenia naturalnego nie stanowi zagrożenia dla środowiska po jego zniszczeniu. Stopień biodegradacji płyt CD/DVD jest nieporównywalnie mniej korzystny.
Rainbow Film Disk (RVD) to nośnik wykorzystujący „tęczową technologię” na którym zapisano materiał filmowy
Definicja RECOVER:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do odzyskiwania możliwych do odczytania informacji z uszkodzonego dysku. Składnia polecenia wygląda tak rvd lub rainbow video disk co znaczy.
Definicja Rejestr:
Co to jest registry) – w systemach operacyjnych spółki Microsoft, poczynając od Windows 95 rejestr jest rodzajem bazy danych, która zawiera wiadomości o zainstalowanych w komputerze urządzeniach, ustawienia rvd lub rainbow video disk krzyżówka.
Definicja Reklamy Alternatywne:
Co to jest funkcjonalności mechanizmu Google AdSense pozwalająca na zastosowanie powierzchni reklamowej w przypadku, gdyby spółka Google nie mogła dostarczać adekwatnie dopasowanych do treści strony reklam rvd lub rainbow video disk co to jest.
Definicja Rejestr Stron I Usług Niedozwolonych:
Co to jest Usług Niedozwolonych to projekt Ministerstwa Finansów polegajacy na powstaniu spisu witryn w Internecie, które zawierają niedozwolone treści i które będą mogły być blokowane. Na pierwszy ogień rvd lub rainbow video disk słownik.
Definicja RTM:
Co to jest Ready To Manufacture albo Ready To Market) – ustalenie na wersję oprogramowania, która zwykle jest już bardzo bliska wersji finalnej i jest opracowana do tłoczenia na nośnikach. Wersja może jednak rvd lub rainbow video disk czym jest.

Czym jest RVD lub Rainbow Video Disk znaczenie w Słownik Internet R .