Definicja Rejestr co oznacza. Czym jest spółki Microsoft, poczynając od Windows 95 rejestr jest.

Czy przydatne?

Definicja Rejestr

Co to jest Rejestr 1. (z angielskiego: registry) – w systemach operacyjnych spółki Microsoft, poczynając od Windows 95 rejestr jest rodzajem bazy danych, która zawiera wiadomości o zainstalowanych w komputerze urządzeniach, ustawienia wszystkich uruchamianych programów i tym podobne Rejestr steruje robotą mechanizmu i ukazuje aplikacjom w jaki sposób mają działać. Rejestr zastąpił pliki inicjalizacyjne (INI), które są nadal stosowane, tylko po to, aby by zachować kompatybilność z 16-bitowymi aplikacjami napisanymi dla poprzednich wersji mechanizmów operacyjnych.
W trakcie instalowania programów, do rejestru dodawane są nowe wpisy, które w będą sterować tym programem. Przy deinstalacji zaś wpisy te są usuwane, aby zrobić miejsce dla nowych (w większości przypadków zostają pewne pozostałości po wpisach, które można usunąć ręcznie).
Do modyfikacji rejestru służy dołączany do Windows program regedit, jak także bonus do mechanizmu o nazwie TweakUI. Prócz tych dwóch, istnieje sporo programów, które służą do sprzątania rejestru poprzez usunięcie starych, niepotrzebych wpisów.
Najczęściej rejestr przechowywany jest w plikach Mechanizm.DAT i USER.DAT w katalogu systemowym. Jednak w razie sieci komputerowych regularnie użytkowanym zabiegiem jest przechowywanie rejestru na wydzielonym serwerze, dzięki czemu łatwo jest zarządzać centralnie ustawieniami poszczególnych użytkowników i wykonywać kopię zapasową rejestru na wypadek awarii mechanizmu.
UWAGA! Gdyż W REJESTRZE PRZECHOWYWANE Są DANE Konieczne DO DZIAŁANIA Mechanizmu, JAKAKOLWIEK ICH MODYFIKACJA MOŻE DOPROWADZIĆ DO Straty DANYCH I JEGO USZKODZENIA, ZALECA SIĘ UTWORZENIE KOPII REJESTRU, KTÓRA POMOŻE POSTAWIĆ USZKODZONY Mechanizm Z POWROTEM „NA NOGI”

Czym jest Rejestr znaczenie w Słownik Internet R .