Definicja PoweRec II co oznacza. Czym jest Optimised Writing Error Reduction Control –.

Czy przydatne?

Definicja Ii Powerec

Co to jest PoweRec II Logo technologii PoweRec II
(z angielskiego: Plextor Optimised Writing Error Reduction Control – zoptymalizowana kontrola redukcji błędów zapisu spółki Plextor) – następna, ulepszona wersja technologii opracowanej i stosowanej poprzez firmę Plextor w swoich nagrywarkach, która dobiera optymalne warunki zapisu w zależności od jakości nośnika i szybkości nagrywania. Dlatego płyty maja być lepiej nagrane.
Wszystkie nagrywarki CD-R(W) spółki Plextor zawierają swoistą bazę danych wszystkich certyfikowanych nośników. Lista jest posegregowany wg producenta i numeru partii i znajduje się w firmware napędu. Stosowany jest w celu ustawienia odpowiedniej strategii zapisu dla obecnie nagrywanego nośnika. Mechanizm PowerRec potrafi rozpoznać, a w dalszym ciągu wykonać test nośnika, by wybrać zoptymalizowaną dla niego strategię zapisu. Bazuje to na uruchomieniu procedur OPC (z angielskiego: Optical Power Calibration – optyczna kalibracja mocy) mającym zapobiec błędom wynikającym z niejednorodności charakterystyk warstwy zapisywalnej w obrębie płytki. Przez ciągły monitoring jakości zapisu w trakcie nagrywania zapewnia się idealną jakość zapisu.
Mechanizm PowerRec II w okresie procesu przełączania prędkości i obszaru przy zapisie działa na podobnej zasadzie do zapisu z wykorzystaniem sposoby Zone-CLV (z angielskiego: Zone-Constant Linear Velocity – strefowo-stała szybkość liniowa). Jakość zapisu na końcu danej strefy wpływa wtedy na szybkość nagrywania w obszarze kolejnym.
Mechanizmu PoweRec II – w odróżnieniu do mechanizmu BURN-Proof – nie można wyłączyć. Mechanizm ten nie działa tylko w trakcie symulacji zapisu. Spis nagrywarek z wbudowanym systemem PoweRec II (nie uwzględniono tutaj najnowszych nagrywarek, lecz jeżeli Twoja nagrywarka jest modelem nowszym od tych poniżej, to na pewno obsługuje ona mechanizm PoweRec II): Plextor PX-W2410A, Plextor PX-W2410U, Plextor PX-W3210A, Plextor PX-W4012A. Por. PoweRec, VariRec

Czym jest PoweRec II znaczenie w Słownik Internet P .