Definicja PCI-X co oznacza. Czym jest – PCI-X jest wysokowydajnym rozszerzeniem standardu PCI Local.

Czy przydatne?

Definicja X Pci

Co to jest PCI-X (z angielskiego: Peripheral Component Interconnect eXtended) – PCI-X jest wysokowydajnym rozszerzeniem standardu PCI Local Bus, który ma zaspokoić narastające wymogi przepustowości szyny I/O potrzebnych do takiej technologii jak Fibre Channel (łącza optyczne), Gigabit Ethernet i Ultra3 SCSI. Kierując się przy zwiększonej do 133 MHz częstotliwości taktowania i 64-bitowej szerokości szyny, możliwe jest uzyskanie transferu rzędu 1 GB/s. Wewnętrzna struktura standardu posiada wydajniejszy system przesyłania komend, co dodatkowo powiększa prędkość działania. PCI-X jest kompaybilny ze starymi urządzeniami PCI, działającymi przy 33 MHz albo 66 MHz, co pozwala zamontować starsze urządzenia do nowego gniazda, jednak w takim przypadku cała magistrala będzie musiała spowolnić transfer do najwolniejszego urządzenia. PCI-X jest także bardziej tolerancyjna wobec występujących błędów, na przykład potrafi ponownie zainicjować uszkodzoną kartę albo odłączyć ją od zasilania, zabezpieczając tym metodą komputer przed uszkodzeniem.
Specyfikacja techniczna PCI-X przygotowana została razem poprzez IBM, HP i Compaq w 1998 roku. Trzej „ojcowie” technologii poddali postęp technologii stowarzyszeniu PCI Special Interest Group (PCI SIG), które dba o techniczne wsparcie, wdrażanie standardu i testowanie urządzeń.
Najpierw PCI-X używane było w wysokiej klasy serwerach, aktualnie jednak pojawiają się urządzenia poświęcone do zastosowań domowych (na przykład karty graficzne)
Definicja PhotoREt II:
Co to jest przygotowana poprzez Hewlett-Packard, stosowana w drukarkach atramentowych, mająca na celu poprawienie jakości wydruku. Pierwszą drukarką, gdzie zastosowano PhotoREt II była HP DeskJet 890C pci-x co znaczy.
Definicja Parity:
Co to jest błędów, gdzie dodawany jest dodatkowy bit kontrolny w każdym znaku. Wartość bitu jest dobierana tak, by suma bitów danych i bitu kontrolnego zawsze była lub parzysta (kontrola parzystości), lub pci-x krzyżówka.
Definicja Pascal:
Co to jest programowania strukturalnego, jeden z w najwyższym stopniu popularnych na przełomie lat ’80 i ’90, potem częściowo wyparty poprzez dające większe możliwości następne wersje języka C. Spółka Borland pci-x co to jest.
Definicja Port:
Co to jest do Internetu, port znaczy część URL podawany na końcu nazwy domeny po dwukropku na przykład http://www.blue.pl:7000/. Na przykład port 80 jest używany (domyślnie) poprzez serwery oferujące dostęp do pci-x słownik.
Definicja POPD:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do przechodzenia do katalogu zachowanego poprzez polecenie PUSHD.Składnia polecenia wygląda tak pci-x czym jest.

Czym jest PCI-X znaczenie w Słownik Internet P .