Definicja Patch lub łatka co oznacza. Czym jest nowej wersji kod dla mechanizmu operacyjnego albo.

Czy przydatne?

Definicja Łatka Lub Patch

Co to jest Patch lub łatka łatka dostarcza dodatkowy, poprawiony albo uaktualniony do nowej wersji kod dla mechanizmu operacyjnego albo aplikacji. Niezależnie od oprogramowania open source, przewarzająca część producentów oprogramowania nie publikuje swojego kodu źródłowego, dlatego łaty są zwykle fragmentami kodu binarnego, które „nakładane są” na istniejący program (przy zastosowaniu programu instalacyjnego).
Termin „łatanie” odnosi się do procesu pobierania i instalowania dodatkowego kodu dostarczanego poprzez producenta aplikacji. Niewielka poprawka ustalana jest zwykle jako łata, z kolei ważna poprawka – jako Pakiet Konserwacyjny albo Pakiet Serwisowy.
Łatanie stało się integralną częścią bezpieczeństwa komputerowego, gdyż luki w popularnych systemach operacyjnych i aplikacjach stanowią kluczowy cel artystów wirusów i hakerów. Istotne jest, by łaty instalowane były niezwłocznie. W ostatnich latach odstęp czasu między wykryciem luki a stworzeniem kodu exploita, który wykorzystuje daną lukę, uległ zmniejszeniu. Najgorszy scenariusz to oczywiście tzw. „exploit zero-day”, a więc exploit, który pojawia się natychmiast po wykryciu luki w zabezpieczeniach. Nie pozostawia to producentom sporo czasu na powstanie łaty, a administratorom IT na zaimplementowanie środków ochronny

Czym jest Patch lub łatka znaczenie w Słownik Internet P .