Definicja NCQ co oznacza. Czym jest kolejkowanie poleceń) – rozwiązanie użytkowane w dyskach.

Czy przydatne?

Definicja Ncq

Co to jest NCQ (z angielskiego: Native Command Queuing – rdzenne kolejkowanie poleceń) – rozwiązanie użytkowane w dyskach twardych SATA, które ma zoptymalizować jego działanie poprzez sposobność samodzielnego kierowania otrzymywanymi zleceniami. Twardy dysk określa doskonałą kolejność wykonania poszczególnych operacji. Dlatego można zaoszczędzić na obrotach talerzy i skrócić drogę głowicy zapisu/odczytu do żądanych obszarów na dysku. Jeżeli więc ma za zadanie odczytać dane z 5 różnych miejsc na dysku, ustawia je w kolejce wg bliskości tych obszarów, by ruchy głowicy były jak najmniejsze. Obsługuje więc na początku dane ulokowane najbliżej siebie, a dopiero później dane bardziej oddalone. Minimalizuje to zużycie dysku i przyspiesza jego działanie
Definicja Notebook Lub Laptop:
Co to jest mikrokomputer, o wielkości zbliżonej do formatu A4, grubości kilku cm i wadze kilku kg, wykorzystujący takie same procesory i mający takie same możliwości jak mikrokomputer stacjonarny. Notebooki ncq co to jest.
Definicja Necroing Lub Bumping Lub Podbijanie Tematów:
Co to jest dostrzegalne na forach dyskusyjnych opierające na odpisywaniu na stare wątki celem „podbicia” ich na wyższą pozycję na liście tematów. W zależności od zamierzeń osoby podbijającej tematy, zdarzenie ncq definicja.
Definicja NAT:
Co to jest Network Address Translation) – sposób oddzielenia sieci LAN od Internetu. Wszystkie komputery za NAT-em są widziane z zewnątrz pod jednym adresem IP. Router NAT zajmuje się przyporządkowaniem ncq co znaczy.
Definicja Nośna:
Co to jest ciągły dźwięk, dzięki którego modem przesyła dane. Modem zamienia częstotliwość tego sygnału zależnie od każdego transferowanego bajtu. Po nawiązaniu połączenia świeci się dioda kontrolna nośnej ncq słownik.
Definicja Newsreader Lub Czytnik Grup Dyskusyjnych:
Co to jest program wykorzystywany do odczytywania informacje z grup dyskusyjnych ncq znaczenie.

Czym jest NCQ znaczenie w Słownik Internet N .