Definicja Internet co oznacza. Czym jest rodzina sieci komputerowych istniejąca od powyżej.

Czy przydatne?

Definicja Internet

Co to jest INTERNET (z angielskiego: INTERnational NET – międzynarodowa sieć) – rodzina sieci komputerowych istniejąca od powyżej trzydziestu lat. Zaprojektowana w 1964 poprzez Paula Barana z spółki Raud Corporation, zapoczątkowana i wcielona w życie poprzez środowiska naukowe USA i Europy. W 1994 w sieci pracowało powyżej 2,5 mln komputerów, z propozycji Internetu liczącej powyżej 30 mln stron korzystało powyżej 50 mln osób z kilkudziesięciu państw. Propozycja Internetu zawiera strony adresowe, prywatne strony z domowych komputerów, słowniki, encyklopedie, dane rozrywkowe, ogłoszenia, nowości; od strony tematycznej – wiele seksu, pornografii. Możliwe jest porozumiewanie się między użytkownikami dzięki poczty elektronicznej i programów typu IRC. Istnieje sposobność grania przez Internet w gry komputerowe, dochodzi nawet do zawierania „wirtualnych małżeństw.” Sieć ewoluuje w stronę komercjalizacji, o czym świadczyć mogą strony sponsorowane. Przeważnie w systemie używa się poczty elektronicznej. Korzystanie z Internetu wymaga poszukiwania śródeł danych, co pochłania wiele czasu w razie braku hierarchizacji wiedzy, bo każda jednostka jest równoprawna i równorzędna (obsceniczne dane, zupełnie bezużyteczne żarty, a również raporty z badań naukowych). Internet stanowi ogólnoświatowy mechanizm komunikacji, jest siecią otwartą i relatywnie niedrogą, nie ma jednak przejrzystej struktury. Naczelna idea Internetu to negowanie istnienia granic i centrum; ideę wolności warunkuje etos użytkowników. Pojawiają się opinie, iż Internet „kumuluje anarchię”, bo (mimo iż w sieci występują prototypowe cząstki organizacyjne) nie ma właściciela ani zarządcy, a przez wzgląd na tym kontroli. Władza, kontrola nad siecią ogranicza się jedynie do zadań administracyjnych, takich jak organizowanie i utrzymywanie mechanizmów zamiany informacji. Nowy, specjalny rodzaj niezhierarchizowanej przestrzeni komunikacyjnej (cyberprzestrzeń), pozwalający na powstawanie mniej albo bardziej trwałych związków pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, nie przekształca się w przestrzeń socjalną z racji na niewysoki jeszcze poziom interaktywności: W obecnej dobie sieć jest raczej zbiorem jednostek przemawiających do całego świata niż procesem współuczestnictwa w interaktywnych działaniach zmierzających do rozwiązywania konkretnych zadań. Zdaniem Gilesa Fodena Internet nie może być w ogóle rozumiany jako medium w klasycznym sensie. Wspólnie z nowymi mediami i zjawiskami charakterytycznymi dla cyberprzestrzeni, Internet podważa zasadność istnienia tradycyjnego mechanizmu instytucji kulturalnych. Ponadto swobodny rozwój do intelektualnych osiągnięć problematyzuje prawa autorskie. Skupia tysiące sieci lokalnych, setki miejskich, miliony komputerów i użytkowników. Dostęp do sieci uzyskuje się łącząc się modemem do lokalnego usługodawcy internetowego, który oferuje dostęp do całej reszty świata lepszymi niż modem łączami
Definicja Intranet:
Co to jest idea sieci Internet na mniejszą skalę, dzięki któremu pracownicy jednej spółki mogą przekazywać dane korzystając z narzędzi i protokołów internetowych internet co znaczy.
Definicja IPX/SPX:
Co to jest Internetwork Packet eXchange/Sequenced Packet eXchange) – protokoły sieciowe przygotowane poprzez firmę Novell. Stanowią jedne z w najwyższym stopniu popularnych protokołów; używane w wielu sieciach internet krzyżówka.
Definicja ISDN:
Co to jest Integrated Services Digital Network) – sieć cyfrowa z integracją usług, wykonywana drogą kablową przez dwa kanały linii telefonicznych; strumień danych cyfrowych pozwalający przesłać sygnały audio z internet co to jest.
Definicja Inode:
Co to jest w unixowych systemach operacyjnych, inode jest indywidualnym opisem każdego pliku przechowywanego na dysku w unixowym systemie plików internet słownik.
Definicja Intro:
Co to jest video, animacja i tak dalej wprowadzająca gracza w grę internet czym jest.

Czym jest Internet znaczenie w Słownik Internet I .