Definicja HTML Applications lub HTA co oznacza. Czym jest poprzez Microsoft. Bazuje ona na pisaniu.

Czy przydatne?

Definicja HTML Applications lub HTA

Co to jest HTML APPLICATIONS LUB HTA sposób pisania programów dzięki języka HTML przygotowana poprzez Microsoft. Bazuje ona na pisaniu aplikacji dzięki języka HTML i używaniu składników na ogół stosowanych do pisania stron internetowych (skrypty Javy, przedmioty JavaScript, ActiveX, DHTML i tym podobne). Później należy tak napisany program zapisać jako plik z rozszerzeniem HTA. Tak utworzony plik zostanie skojarzony z przeglądarką internetową Internet Explorer, jednak z pewną różnicą – aplikacja jest otwierana w zwykłym oknie (możemy decydować o jego wyglądzie, ikonie i nazwie wyświetlanej na belce tytułowej), bez jakichkolwiek przedmiotów przeglądarki. W razie zwykłej strony przy wykonywaniu skryptów pojawiały się monity zabezpieczeń, które nie pojawiają się w razie aplikacji HTA. Pliki HTA pod względem zaufania traktowane są jak pliki wykonywalne (a nie HTML) – przy pobieraniu z Sieci przeglądarka nie otwiera ich, tylko pyta użytkownika, co ma zrobić.
Do uruchomienia aplikacji HTML potrzebny jest mechanizm Windows 9x/NT/2000 i Internet Explorer w wersji 5.0 lub nowszej. W przeciwieństwie od szablonowych aplikacji, HTA mogą być uruchamiane nie tylko z twardego dysku, lecz również z sieci. Do zalet rozwiązania „sieciowego” można zaliczyć łatwość instalacji (wystarczy otworzyć adres internetowy, nie jest potrzebne nawet skopiowanie plików na komputer użytkownika) i uaktualnień (niezbędna jest tylko zmiana plików na serwerze). Wada to fakt, iż w takim modelu aplikacja nie może działać na komputerze nie połączonym z serwerem – czyli pasuje tylko do zastosowania tam, gdzie dostęp do sieci jest stały. Aplikacje HTML mogą być także uruchamiane wprost z lokalnego dysku: wtedy nie jest nawet potrzebne połączenie z siecią.
Najprostszą aplikację HTML można stworzyć zapisując plik HTML z rozszerzeniem HTA. Tak utworzony „program” będzie działać – zwłaszcza wszystkie zawarte w nim skrypty będą realizowane bez zbędnego pytania użytkownika o zgodę. Jeżeli jednak chcemy mieć wpływ na wygląd okna, musimy w nagłówku dokumentu HTML umieścić jeden dodatkowy znacznik: , gdzie określamy takie własności aplikacji, jak rodzaj okna, ikonę, nazwę czy obecność na pasku zadań. Oto przykład małego programu
Definicja Hyper-Threading Lub Wielowątkowość HT:
Co to jest użytkowana w nowszych mikroprocesorach spółki Intel, która pozwala zachowywać się jednemu mikroprocesorowi, jakby był dwoma procesorami – jednym obsługującym mechanizm operacyjny i drugim html applications lub hta co znaczy.
Definicja Hexedytor:
Co to jest do edycji plików binarnych. Jego nazwa pochodzi od tego, że zawartość edytowanego pliku jest wyświetlana bajt po bajcie w systemie szesnastkowym. Najwspanialszym edytorem jest Hiew posiadający także html applications lub hta krzyżówka.
Definicja Hotmail:
Co to jest zagraniczny portal internetowy oferujący w pierwszej kolejności darmowe konta e-mail. www.hotmail.com html applications lub hta co to jest.
Definicja HD DVD Twin:
Co to jest danych na dyskach optycznych będący połączeniem formatów DVD i HD DVD. W płytach HD DVD Twin nie wszystkie warstwy zapisane są z formacie DVD a nie wszystkie w formacie HD DVD. Ma to na celu html applications lub hta słownik.
Definicja Hookemware:
Co to jest hook – hak) – rodzaj darmowego oprogramowania z drobnym „haczykiem” – program ma ograniczony zakres działania albo niektóre opcje programu są dostępne, co ma zmusić użytkownika do zakupienia pełnej html applications lub hta czym jest.

Czym jest HTML Applications lub HTA znaczenie w Słownik Internet H .