Definicja Googlewhacking co oznacza. Czym jest dwóch albo więcej wyrazów, które po wpisaniu do.

Czy przydatne?

Definicja Googlewhacking

Co to jest Googlewhacking rodzaj współzawodnictwa w poszukiwaniu takiej kombinacji dwóch albo więcej wyrazów, które po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej dadzą precyzyjnie jeden rezultat. Znaczy to, na całym świecie istnieje tylko jedna witryna internetowa zawierająca te właśnie wyrazy (!) albo w wyszukiwarce jest zakatalogowana tylko jedna taka witryna (może zdarzyć się, iż strona została poprzez sytuacja pominięta w katalogowaniu zawartości Internetu).
Nie podaję tutaj przykładów zestawów wyrazów, które dałyby precyzyjnie jeden rezultat, bo wyszukiwarka, przeszukując zasoby Internetu napotka na stronę i-slownik.pl, dodając tym samym stronę z tymi wyrazami. I takim metodą rezultat zwiększy się o jeden link.
Mimo, iż najsłynniejszym wariantem googlewhackingu jest używanie kombinacji dwóch wyrazów, to łatwiejszym jest osiagnięcie sukcesu z trzema albo więcej wyrazami (dwa wyrazy służą ograniczeniu ilości linków do jak najmniejszej liczby, trzeci zaś redukuje tą liczba do jednego hiperłącza). Najwspanialszym metodą osiągnięcia sukcesu jest używanie wyrazów zupełnie ze sobą nie powiązanych i należących do odmiennych dziedzin życia.
Autorem tego terminu jest Gary Stock, były kryptoanalityk, aktualny przedsiębiorca zajmujący się oprogramowaniem i Internetem.
Googlewhacking może być pomylony z terminem googling, oznaczającym próby zlokalizowania ludzi i zdobycia o nich informacji przy użyciu wyszukiwarki internetowej

Czym jest Googlewhacking znaczenie w Słownik Internet G .