Definicja Google co oznacza. Czym jest popularnych wyszukiwarek internetowych na świecie. Wg danych.

Czy przydatne?

Definicja Google

Co to jest Google Logo Google
- jedna z w najwyższym stopniu aktualnie popularnych wyszukiwarek internetowych na świecie.
Wg danych szacunkowych, obejmuje ona swoim zasięgiem powyżej 3 miliony stron WWW w powyżej 30 językach. Prawie połowa z powyżej 150 mln poszukiwań internautów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, reszta pochodzi z wielu miejsc, nawet Antarktyki i Ghany. W okresie szczytu, Google rejestruje powyżej 2000 zapytań na sekundę.
Kluczowym komponentem wyszukiwarki Google jest zastrzeżona technologia PageRank, która ocenia strony pod względem przydatności i wyświetla znalezione linki wg tych mierników. Działa to podobnie jak badanie popularności zawartości danej strony – im strona pojawia się częściej odpowiadając na zapytania użytkowników, tym wyżej jest klasyfikowana, czyli wyświetlana na początku, na samej górze.Korzenie Google sięgają roku 1995, kiedy to dwóch studentów Sergey Brin i Larry Page, spotkali się na uniwersytecie Stanford. W 1996 roku pracowali razem nad projektem, który stał się „silnikiem napędowym” Google. Nazwano go BackRub (nazwa pochodzi od tego, iż analizowane są linki, z których odbyło się wejście na stronę). Mimo, iż wywołał zainteresowanie na uczelni, nikt się nie kwapił aby kupić ów pomysł. Jednak nie zrażeni obojętnością artysty sami zdobyli odpowiednie fundusze i 10 września 1998 roku wyszukiwarka zaczęła działać. Najpierw siedziba spółki było biuro w garażu w Menlo Park w Kalifornii. W grudniu tego samego roku PC Magazine umieścił wyszukiwarkę na liście 100 najlepszych stron i najlepszych wyszukiwarek 1998 roku.
Nazwa wyszukiwarki wzięła się od wyrazu googol, oznaczającego liczbę 10100 (cyfra 1 z setką zer), która miała oznaczać ogromną liczbę zindeksowanych stron. Mimo, iż Google nie zakatalogowała jeszcze tak dużej liczby stron, to jej wyniki i tak są niesłychane. Gdyby wydrukować lista wszystkich stron zakatalogowanych w wyszukiwarce, powstałby powyżej 180-kilometrowy wydruk!
Obecna kwatera kluczowa wyszukiwarki znajduje się w Palo Alto i znana jest pod nazwą Googleplex. Zatrudnionych jest powyżej 270 pracowników nazywanych Googlerami. Z wyszukiwarką związanych jest sporo terminów: egosurfing, Googlewhacking i Googling

Czym jest Google znaczenie w Słownik Internet G .