Definicja Google bombing lub Googlewashing co oznacza. Czym jest dodawaniu linków do danej strony.

Czy przydatne?

Definicja Google bombing lub Googlewashing

Co to jest Google bombing lub Googlewashing działanie opierające na masowym linkowaniu (a więc dodawaniu linków do danej strony na innych stronach) przy użyciu adekwatnie przygotowanego anchor textu (tekstu, na który klika się aby przejść na inną stronę), będącego słowem najważniejszym, pod jakim pozycjoner chce wysoko wypozycjonować stronę. Jeżeli więc chcesz, np., by Twoja strona była widoczna pod słowem najważniejszym „rynek nieruchomości”, to zamieszczasz tą frazę w formie linków na różnych stronach, katalogach i tym podobne To jest w najwyższym stopniu znany i niezbyt chlubny błąd w algorytmie wyszukiwarki Google, który regularnie jest używany do pozycjonowania. Wg założeń artystów wyszukiwarki Google linki z anchor textem w formie słów najważniejszych miały być miernikiem popularności i wysokiej jakości merytorycznej strony gdyż jeżeli strona była na wysokim poziomie, to ludzie chętnie do niej linkowali pod hasłami związanymi z tematyką strony. Niestety w dzisiejszych czasach, po odkryciu tejże luki rozpoczyna się nadużywać zaufania i manipulować rezultatami, stąd wielu uznaje takowe działanie za spam.
W najwyższym stopniu znanymi przykładami Google bombingu było umieszczenie strony Andrzeja Leppera pod słowem najważniejszym „kretyn” na górze wyników wyszukiwania i strony Radia Maryja pod frazą „siedziba szatana”.
Wyszukiwarka stara się walczyć z takimi praktykami, stąd regularnie usuwa strony linkowane z jednym anchor textem. By uchronić się przed usunięciem, należy linkować do pozycjonowanej strony różnymi wieloma anchorami

Czym jest Google bombing lub znaczenie w Słownik Internet G .