Definicja FRU co oznacza. Czym jest wymienialny obiekt) – rodzaj układu scalonego albo elementu.

Czy przydatne?

Definicja Fru

Co to jest FRU (z angielskiego: Field-Replaceable Unit – modułowy, wymienialny obiekt) – rodzaj układu scalonego albo elementu elektrycznego mechanizmu komputerowego, który może być błyskawicznie i prosto wymieniony poprzez użytkownika albo odpowiedzialnego za to pracownika technicznego, bez przymusu wysyłania komputera do punktu serwisowego. Wadliwy albo wybrakowany obiekt jest odszukiwany, usuwany, a na jego miejsce instalowany jest nowy, funkcjonujący egzemplarz.
Technologia FRU jest regularnie najtańszym metodą utrzymywania złożonego mechanizmu, i jest kluczową motywacją do ewolucji budowy modularnej mechanizmu. Jeżeli dostępne są dobrej jakości części, obsługiwane poprzez odpowiednie wsparcie techniczne i bogate w przyjazną dokumentację, to umieją one zminimalizować czas niedostępności mechanizmu i wydłużyć czas niezawodności.
Odpowiednikiem wykorzystania technologii FRU są karty rozszerzeń montowane na płycie głównej. W razie uszkodzenia jednej z kart, zmienia się ją na nową, co czyni moment niedostępności mechanizmu bardzo krótkim

Czym jest FRU znaczenie w Słownik Internet F .