Definicja Efekt Streisand co oznacza. Czym jest konsekwencji prób cenzurowania albo usuwania.

Czy przydatne?

Definicja Streisand Efekt

Co to jest Efekt Streisand rodzaj zjawiska w Internecie, które bazuje na tym, iż w konsekwencji prób cenzurowania albo usuwania pewnych informacji (plików, zdjęć, czy nawet całych stron internetowych) dochodzi w krótkim czasie do ich ponownego zamieszczenia i publikowania poprzez rzeszę internautów dzięki kopiom stron, udostępnieniem pliku w sieci peer-to-peer etc. Zwykle im cenzura jest ostrzejsza, tym fala buntowników jest większa.
Odpowiednikiem było udostępnienie kodu umożliwiającego złamanie zabezpieczenia formatu HD DVD (kod hexadecymalny brzmiał 09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0). Prawnicy spółki AACS straszyli pozwami tych, którzy zamieścili owy kod na swoich stronach internetowych. Jednak im bardziej walczono o usuwanie tych treści, tym więcej się ich pojawiało.
Nazwa tego fenomenu wiąże się z faktem, gdy Barbra Streisand pozwała o naruszenie prywatności fotografa Kennetha Adelmana za umieszczenie zdjęcia lotniczego jej domu w publicznie wystawionej kolekcji, za co zażądała 50 mln dolarów odszkodowania. Chociaż tysiące internautów skopiowało adekwatnie przedtem owe zdjęcie i dytrybuoowało na swoją rękę

Czym jest Efekt Streisand znaczenie w Słownik Internet E .