Definicja DVD co oznacza. Czym jest Disc – cyfrowa płyta wideo) – następca standardu CD-ROM.

Czy przydatne?

Definicja Dvd

Co to jest DVD (z angielskiego: Digital Versatile Disk albo Digital Film Disc – cyfrowa płyta wideo) – następca standardu CD-ROM, pozwalający zapisać nawet kilkadziesiąt razy więcej informacji w porównaniu do dysku CD-ROM. Dyski DVD pozwalają na zapis 17 GB informacji, co odpowiada 133-minutowemu filmowi o wysokiej rozdzielczości (przy zastosowaniu mechanizmu kompresji i kodowania sygnału MPEG-2) i jakości obrazu lepszej od SVHS, z sześcioma kanałami dźwięku i dodatkowo ośmioma różnojęzycznymi wersjami dubbingowymi i napisami. Płyty te mogą być także, podobnie jak CD-ROM-y, używane do zapisywania multimedialnych programów i danych komputerowych pod nazwą DVD-ROM. W czytnikach DVD można odczytywać CD, a CD-ROM-y nie mogą odtwarzać płyt DVD
Definicja DCD:
Co to jest z angielskiego: Data Carrier Detect) – jedna z linii interfejsu RS-232, sygnalizująca obecność nośnej modemu, a więc istnienie połączenia logicznego dvd co to jest.
Definicja Delta:
Co to jest gdzie trzy sąsiadujące barwy cząstek luminoforu (triady) zgrupowane są w układzie trójkątów równobocznych. Kineskopy takie pozwalają uzyskać największą rozdzielczość (ostrość) obrazu dvd definicja.
Definicja Dedykowany:
Co to jest dedicated) – ustalenie oznaczające „wyspecjalizowany”. Program dedykowany to taki, który w przeciwieństwie od programu uniwersalnego, jest poświęcony dla wąskiej ekipy użytkowników albo dvd co znaczy.
Definicja Double Buffering:
Co to jest adekwatnie płynne wyświetlanie następnych obrazów poprzez kartę graficzną, każda kolejna klatka obrazu (frame) jest już przedtem tworzona w jej pamięci (z angielskiego: Frame Buffer). Np. w trybie dvd słownik.
Definicja DRAM Lub Dynamic RAM, Dynamiczna Pamięć RAM:
Co to jest operacyjnej komputera. Moduły DRAM używają kondensatorów, które wymagają ciągłego ich naładowywania. Gdyż w trakcie każdego odczytu danych moduły rozładowują się, ponowne ich naładowanie jest dvd znaczenie.

Czym jest DVD znaczenie w Słownik Internet D .