Definicja DVD-RAM co oznacza. Czym jest Memory albo Digital Film Disc Random Access Memory)- rodzaj.

Czy przydatne?

Definicja Ram Dvd

Co to jest DVD-RAM (z angielskiego: Digital Versatile Disc Random Access Memory albo Digital Film Disc Random Access Memory)- rodzaj optycznego wielokrotnie zapisywalnego nośnika danych typu DVD, na którym można zapisać wielokrotnie jakieś dane. Płyta DVD-RAM jest przykładem płyty CD-RW w razie nośników typu CD. Płyty nagrane w standardzie DVD-RAM możliwe były do odczytania tylko w nagrywarkach DVD-RAM, a włożenie takiej płyty do zwykłego napędu CD albo DVD przeważnie blokuje system takiego napędu. Początkowo nośniki były sprzedawane w szczególnych kasetkach (podobnych do sporych dyskietek, o wymiarach: 124,6 mm x 135,5 mm x 8,0 mm, wyjęcie samego dysku z kasetki nie było możliwe – ten rodzaj obudowy jest oznaczany jako „type 1″) z przeznaczeniem do szczególnych napędów. W dalszym ciągu pojawiły się wersje umożliwiające wyjęcie płyty z kasetki (obudowy „type 2″ dla dysków jednostronnych i „type 4″ dla płyt dwustronnych), aktualnie w najwyższym stopniu dostępne są dyski w ogóle pozbawione obudowy. Współcześnie wytwarzane nagrywarki wieloformatowe DVD pracują z nośnikiem bez kasetki. Nośniki w kasetce są około 50% droższe od płyt bez kasetek.
Do nagrania danych i korzystania z nośnika teoretycznie nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie – płyta DVD-RAM jest traktowana jako dysk wymienny. Praktycznie jednak należy zaopatrzyć mechanizm operacyjny w sterowniki. Przed normalną robotą z nośnikiem, należy go sformatować.
Cechy DVD-RAM
Definicja Driver Lub Sterownik:
Co to jest device driver) – to jest mały program, który kontroluje pewne urządzenie zainstalowane w komputerze. Są więc sterowniki do drukarek, monitorów, CD-ROM-ów, wszelkich kart rozszerzeń i tak dalej Sporo dvd-ram co znaczy.
Definicja /Dev/Null:
Co to jest w systemach operacyjnych uniksowych urządzenie puste, symboliczna „czarna dziura” mechanizmu, gdzie „znikają” wszystkie wysłane tam wiadomości dvd-ram krzyżówka.
Definicja DEMKO:
Co to jest duń. Danish Electriska Material Kontrollanstalten) – ten duński urząd prowadzi kontrolę i certyfikację produktów pod względem spełniania norm bezpieczeństwa dvd-ram co to jest.
Definicja Disassembler Lub Deasembler:
Co to jest rozkłada daną aplikację na impulsy pierwsze jest to wyświetla jej kod w formie dyrektyw assemblera, pozwala obserwować powiązania między poszczególnymi fragmentami kodu i danych. Od debuggera dvd-ram słownik.
Definicja DAO Lub Disc At Once:
Co to jest w kórym zrezygnowano z poszczególnych sesji. Nagranie płyty zaczyna się tak zwany wejściem (lead-in). Wszystkie dane są zapisywane za jednym podejściem, po czym następuje tak zwany wyjście (lead-out dvd-ram czym jest.

Czym jest DVD-RAM znaczenie w Słownik Internet D .