Definicja Driver lub sterownik co oznacza. Czym jest który kontroluje pewne urządzenie.

Czy przydatne?

Definicja Sterownik Lub Driver

Co to jest DRIVER LUB STEROWNIK (z angielskiego: device driver) – to jest mały program, który kontroluje pewne urządzenie zainstalowane w komputerze. Są więc sterowniki do drukarek, monitorów, CD-ROM-ów, wszelkich kart rozszerzeń i tak dalej Sporo sterowników wbudowanych jest w mechanizm operacyjny, więc z działaniem większości urządzeń nie powinno być problemu. Jeżeli jednak zakupione zostało urządzenie, do którego brak jest sterownika w systemie, należy zainstalować sterowniki dostarczone wspólnie z urządzeniem. Najlepiej korzystać sterowników dostarczonych osobiście poprzez producenta urządzenia, gdyż te dostarczone wspólnie z systemem operacyjnym są nieraz nieaktualne, mają błędy i nie wykorzystują pełnych możliwości danego sprzętu. W najwyższym stopniu „uczulonymi” na punkcie driverów urządzeniami są karty graficzne. W tym przypadku sterownik musi precyzyjnie pasować do używanej karty, i najlepiej jeżeli jest obecny – czasami karta działa lepiej albo gorzej zależnie od wersji sterownika.
Sterownik ma za zadanie zamieniać komendy wejścia/wyjścia na instrukcje rozumiane poprzez urządzenie – pośredniczy zatem w „porozumiewaniu” się mechanizmu operacyjnego z urządzeniem.
Szczególnym rodzajem sterownika jest wirtualny sterownik (z angielskiego: virtual device driver), który jest różna tym od zwykłego, iż można na bierząco zamieniać ustawienia obsługiwanego poprzez niego urządzenia zależnie od potrzeb. Taki sterownik w systemie Windows posiada rozszerzenie VXD. Pozostałe sterowniki posiadają rozszerzenie DLL albo EXE
Definicja DATE:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do wyświetlania i ustawiania daty. Składnia polecenia wygląda tak driver lub sterownik co znaczy.
Definicja DPMS:
Co to jest z angielskiego: Display Power Management Signalling) – zdefiniowany poprzez VESA sposób sygnalizacji przejścia monitora w tryby oszczędzania energii dzięki sygnałów wizji i synchronizacji driver lub sterownik krzyżówka.
Definicja DOSKEY:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do edycji wiersza poleceń, ponownego wywołania wpisywanego przedtem polecenie albo do tworzenia makr. Składnia polecenia wygląda tak driver lub sterownik co to jest.
Definicja Drukarka Termosublimacyjna:
Co to jest się od drukarek atramentowych i laserowych metodą pracy – zamiast atramentu czy tonera używają folii pokrytej warstwą wosku. W trakcie drukowania wosk zostaje odparowany na papier. Drukarki te driver lub sterownik słownik.
Definicja Dyskietka:
Co to jest pamięci dyskowej, elastyczny krążek z tworzywa sztucznego zamknięty w sztywnej albo miękkiej obudowie, używany w specjalnie przystosowanych napędach dyskowych, umożliwiających wielokrotny zapis i driver lub sterownik czym jest.

Czym jest Driver lub sterownik znaczenie w Słownik Internet D .