Definicja DMA co oznacza. Czym jest do pamięci) – metoda pozwalająca nie wszystkim urządzeniom.

Czy przydatne?

Definicja Dma

Co to jest DMA (z angielskiego: Direct Memory Access – bezpośredni dostęp do pamięci) – metoda pozwalająca nie wszystkim urządzeniom uzyskiwać bezpośredni dostęp do modułów pamięci operacyjnej, czyli bez pośrednictwa procesora. Jeżeli np. karta graficzna potrzebuje informacji zawartych w pamięci i transfer danych przeprowadzony jest bez DMA, mechanizm ten dzieje się przy udziale procesora. Dane są ładowane ze źródła do procesora, z procesora do karty. W wersji DMA karta przejmuje kontrolę nad systemem i pobiera potrzebne wiadomości bezpośrednio z pamięci. Odciąża to procesor, który realizowane operacje może wykonywać krócej. Ten tryb przesyłania przydaje się szczególnie w systemach wielozadaniowych, kiedy w trakcie przesyłania danych do i z dysku procesor może zająć się innymi zadaniami. Stosowanie tego trybu przesyłania na komputerze bazującym na DOS albo Windows 3.
x (bądź innym systemie bez wielozadaniowości) jest bezcelowe
Definicja Dec Lub Decimal:
Co to jest 1. dec albo decimal (z angielskiego: Decimal) – dziesiętny a więc powszechnie stosowany poprzez nas mechanizm liczbowy. Por. binary, hex dma co to jest.
Definicja Desktop:
Co to jest porównać do biurka w biurze. To jest region roboczy wyświetlany na monitorze. Znajdują się na nim obiekty, które można odnaleźć na zwykłym biurku: dokumenty, podręcznik telefoniczna, wydruki, teczki dma definicja.
Definicja Drukarka Rozetkowa:
Co to jest z angielskiego: daisy wheel printer) – drukarka, gdzie elementem drukującym jest kółko, na którego obwodzie znajdują się czcionki dma co znaczy.
Definicja DSP:
Co to jest Digital Sound Processing) – układy cyfrowego przetwarzania dźwięku, pozwalające na uzyskanie takich efektów dźwiękowych, jak sukces sali koncertowej, stadionu, i tym podobne, a ponadto dające dma słownik.
Definicja Dupa.8:
Co to jest tradycyjnie użytkowanych w Polsce haseł dostępu do nowo założonych kont, raczej w systemach komputerowych z rodz. Unix, używane również regularnie przy rejestracji na forach internetowych i w różnych dma znaczenie.

Czym jest DMA znaczenie w Słownik Internet D .