Definicja DMA co oznacza. Czym jest do pamięci) – metoda pozwalająca nie wszystkim urządzeniom.

Czy przydatne?

Definicja Dma

Co to jest DMA (z angielskiego: Direct Memory Access – bezpośredni dostęp do pamięci) – metoda pozwalająca nie wszystkim urządzeniom uzyskiwać bezpośredni dostęp do modułów pamięci operacyjnej, czyli bez pośrednictwa procesora. Jeżeli np. karta graficzna potrzebuje informacji zawartych w pamięci i transfer danych przeprowadzony jest bez DMA, mechanizm ten dzieje się przy udziale procesora. Dane są ładowane ze źródła do procesora, z procesora do karty. W wersji DMA karta przejmuje kontrolę nad systemem i pobiera potrzebne wiadomości bezpośrednio z pamięci. Odciąża to procesor, który realizowane operacje może wykonywać krócej. Ten tryb przesyłania przydaje się szczególnie w systemach wielozadaniowych, kiedy w trakcie przesyłania danych do i z dysku procesor może zająć się innymi zadaniami. Stosowanie tego trybu przesyłania na komputerze bazującym na DOS albo Windows 3.
x (bądź innym systemie bez wielozadaniowości) jest bezcelowe
Definicja Depacker Lub Unpacker, Exeunpacker:
Co to jest odwrotnie do packera, a więc rozpakowywujący dany plik EXE na stałe, odtwarzając jego pierwotną budowę. Istnieje sporo rodzajów unpakerów (prawie tyle co packerów), lecz w najwyższym stopniu dma co znaczy.
Definicja Demon:
Co to jest mechanizm, będący częścią większego programu albo procesu, który jest nieaktywny dopóki nie wystąpią zadane warunki, które spowodują jego uruchomienie. Jednym z przykładów demona jest program dma krzyżówka.
Definicja DLC:
Co to jest Data Link Control) – adres identyfikujący w unikatowy sposób węzeł w sieci. Każda karta sieciowa ma adres DLC albo identyfikator DLC (DLCI). Nie wszystkie protokoły sieciowe, takie jak Ethernet i dma co to jest.
Definicja Dinozaur:
Co to jest dinosaur) 1. – ustalenie niegdyś sławnej osoby, dzisiaj nieco zapomnianej, autora albo propagatora pewnej przestarzałej koncepcji. 2. – ustalenie przestarzałego mechanizmu o monstrualnych rozmiarach dma słownik.
Definicja Drive By-Harming:
Co to jest sieciowego wykrytego poprzez firmę Symantec i Wydział Informatyki na Uniwersytecie Indiana (USA). Z przeprowadzonych badań wynika, iż podatne na tego typu ataki są mln użytkowników połączeń dma czym jest.

Czym jest DMA znaczenie w Słownik Internet D .