Definicja Dithering co oznacza. Czym jest tak tworzenie delikatnych przejść pomiędzy sąsiadującymi.

Czy przydatne?

Definicja Dithering

Co to jest DITHERING 1. – definicja stosowane w grafice komputerowej. Ustala się tak tworzenie delikatnych przejść pomiędzy sąsiadującymi kolejnymi kolorami i odcieniami. Poszczególne piksele są generowane na bazie matrycy 2×2 albo 3×3. Bezstopniowe cieniowanie można uzyskać tylko przy 24-bitowej palecie kolorów, a więc przy 16,7 mln barw. Mniej więcej taką głębię kolorów rozróżnia gdyż oko ludzkie. Im mniej kolorów, tym bardziej widoczne różnice pomiędzy nimi. Ale natomiast bogata paleta barw pochłania wiele pamięci, a jej przetwarzanie trwa dłużej. Dithering pozoruje istnienie znacząco większej liczby kolorów niż ma to miejsce w rzeczywistości. Wykorzystuje w tym celu fakt, iż oko ludzkie ma ograniczone umiejętności percepcyjne względem rozdzielczości – gdy piksele są zbyt blisko siebie, oko postrzega je jako jeden.
Dithering pozwala mieszać barwy drukarkom kolorowym, lecz ma jedną wadę – im więcej zostanie wygenerowanych odcieni, tym mniejsza będzie rozdzielczość
Definicja DSR:
Co to jest z angielskiego: Data Set Ready) – jedna z linii interfejsu RS-232, sygnalizująca gotowość modemu do transmisji danych dithering co znaczy.
Definicja DISKCOMP:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do porównywania zawartości dwóch dyskietek. Składnia polecenia wygląda tak dithering krzyżówka.
Definicja Dangling Link Lub Orphan Page:
Co to jest ustalenie na stronę, do której nie ma linków z innych stron. Trafienie na taką stronę jest bardzo trudne, chyba iż zna się jej adres dithering co to jest.
Definicja Disassembler Lub Deasembler:
Co to jest rozkłada daną aplikację na impulsy pierwsze jest to wyświetla jej kod w formie dyrektyw assemblera, pozwala obserwować powiązania między poszczególnymi fragmentami kodu i danych. Od debuggera dithering słownik.
Definicja Double Opt-In:
Co to jest się na newsletter albo rejestracji w serwisie opierający na tym, iż subskrypcja newslettera albo rejestracja w serwisie odbywają się w dwóch krokach: na początku użytkownik wpisuje swój adres e-mail dithering czym jest.

Czym jest Dithering znaczenie w Słownik Internet D .