Definicja Debian co oznacza. Czym jest kompletnie darmowego mechanizmu operacyjnego, opartego na.

Czy przydatne?

Definicja Debian

Co to jest Debian Logo mechanizmu Debian
- jedna z dystrybucji popularnego i kompletnie darmowego mechanizmu operacyjnego, opartego na jądrze Linuxa i innych komponentów rozprowadzanych na zasadzie licencji GNU. Debian może być ściągnięty z Internetu albo za drobną zapłatą, pokrywającą wydatki nośnika, przesłany na płycie CD. Jako oprogramowanie typu open-source Debian tworzony jest poprzez powyżej 500 programistów, skupionych wokół stowarzyszenia Debian Project. Nowa, uaktualniona wersja mechanizmu jest wydawana raz na jakiś czas, zwykle po wielu dokonanych zmianach w systemie. Pomoc i serwis mechanizmu dostępne są przez subskrybowaną listę mailingową.
Debian obsługuje powyżej 4000 bezpłatnych aplikacji, które można ściągnąć z Internetu. Mimo, iż szeroko użytkowane aplikacje jest to Microsoft Word albo Excel nie działają w tym systemie, dostępne są ich odpowiedniki, które nierzadko nie ustępują pierwowzorom a czasem je przewyższają.
Debian był jednym z pierwszych projektów udostępniania darmowego oprogramowania. Zapoczątkowany został w 1993 roku poprzez Iana Murdocka. Angielska wymowa słowa Debian brzmi [dibien] i pochodzi od imienia żony artysty – Debry. Por. Red Hat

Czym jest Debian znaczenie w Słownik Internet D .