Definicja DC lub Datacenter, data center, centrum obliczeniowe Google co oznacza. Czym jest świata.

Czy przydatne?

Definicja DC lub Datacenter, data center, centrum obliczeniowe Google

Co to jest DC lub Datacenter, data center, centrum obliczeniowe Google Google jako jedna z największych wyszukiwarek internetowych świata opracowała oryginalną koncepcję przechowywania i przetwarzania tak ogromnej ilości informacji jak zawartość (prawie) wszystkich stron internetowych na świecie. Wszystkie dane o stronach przechowywane są w tak zwany datacenter. To są autonomiczne ośrodki zbudowane z kilkunastu-kilkudziesięciu serwerów odpowiedzialnych za przechowywanie indeksu stron i przetwarzanie zapytań. Jeden datacenter (w skrócie określany jako DC) zmienia wiadomości z innymi datacenter w celu utrzymania jak najlepszej aktualności indeksu. Jednak z uwagi na wielką liczba danych i skomplikowany algorytm obliczeń dokonywanych poprzez centra danych, wielokrotnie występują rozbieżności w wynikach wyszukiwania.
Każdy internauta po wpisaniu adresu www.google.com (albo regionalnego adresu dla danego państwie, na przykład www.google.pl) jest łączony z losowym datacenter, który serwuje mu wyniki na zadane wyszukiwarce zapytanie. Użytkownik może więc dostawać różne wyniki w zależności od wylosowanego datacenter.
Google czasem w sposób zamierzony desynchronizuje datacenter aby utrudnić pozycjonowanie stron www albo na nie wszystkich DC uruchamia nowe algorytmy wyszukiwania etc. By więc w pozycjonowaniu określić właściwą pozycję strony, zwykle wyciąga się średnią z zadanego okresu n apodstawie wyników z kilku DC

Czym jest DC lub Datacenter, data znaczenie w Słownik Internet D .