Definicja Cykl zegara co oznacza. Czym jest oscylatora, które ustalają tempo pracy procesora.

Czy przydatne?

Definicja Zegara Cykl

Co to jest CYKL ZEGARA czas między dwoma następującymi po sobie impulsami oscylatora, które ustalają tempo pracy procesora komputera. Liczba takich pulsów na sekundę to prędkość zegara, która mierzona jest w megahercach (MHz) albo gigahercach (GHz). Prędkość zegara określana jest poprzez kwarcowy układ scalony, podobny do tego, używanego w odbiornikach radiowych. Sporo procesorów wykonuje tylko jedną instrukcję na cykl zegara. Bardziej zaawansowane procesory (tak zwany superskalarne) mogą wykonywać więcej dyrektyw w jednym cyklu, dzięki czemu wykonują większą pracę niż starsze rodzaje. Podobnie, komputer z 32-bitową szyną danych działa szybciej niż komputer z 16-bitową szyną. Dlatego także nie ma prostego, uniwersalnego mechanizmu zależności pomiędzy szybkością zegara procesora, szybkością pracy szyny i parametrem MIPS
Definicja CTS:
Co to jest Clear To Send) – sygnał wystawiany poprzez modem do lokalnego komputera, wskazujący, iż modem jest gotowy do odbioru danych. Cyfrowy sygnał i sygnał nieciągły tworzą napięcia oznaczające stany cykl zegara co znaczy.
Definicja COLOSSUS-I:
Co to jest elektroniczny komputer do celów obliczeniowych, skonstruowany pod kierunkiem M. Newmana i A. M. Turinga w Ogromnej Brytanii w 1943. Fakt jego istnienia (i dziewięciu następnych modeli) ujawniono cykl zegara krzyżówka.
Definicja CMYK:
Co to jest fundamentalnych kolorów w subtraktywnym modelu barw. Wskutek ich mieszania można dostać teoretycznie każdą inną barwę. Schemat CMYK wykorzystuje absorpcję światła poprzez farbę naniesioną na papier cykl zegara co to jest.
Definicja CD-WO:
Co to jest Compact Disc Write Once) – mechanizm, który umożliwia jednorazowy zapis i wielokrotne odtwarzanie. W trakcie rejestracji dźwięku na CD-WO występują te same wskaźniki co w razie CD, jest to cykl zegara słownik.
Definicja CAV Lub Constant Angular Velocity:
Co to jest Constant Angular Velocity – stała szybkość kątowa) – stała szybkość liniowa) – technologia użytkowana w napędach CD-ROM. By napęd CD-ROM mógł transmitować dane ze stałą szybkością, płyta musi obracać cykl zegara czym jest.

Czym jest Cykl zegara znaczenie w Słownik Internet C .