Definicja Cyberprzestrzeń co oznacza. Czym jest zarządca, kontrolować, zarządzać) – w ostatnich.

Czy przydatne?

Definicja Cyberprzestrzeń

Co to jest Cyberprzestrzeń 1. (z angielskiego: cyberspace; gr. Kybernetes – sternik, zarządca, kontrolować, zarządzać) – w ostatnich latach przedrostek cyber- wiąże się z nowymi, elektronicznymi technologiami i jest stosowany w znaczeniu informatyczny, interaktywny (ustala wszystko, co wiąże się z komputerami). Cyberprzestrzeń to przestrzeń komunikacyjna tworzona poprzez mechanizm powiązań internetowych. Cyberprzestrzeń podobnie jak telekomunikacja ułatwia użytkownikom sieci kontakty, również w okresie rzeczywistym. Przestrzeń otwartego komunikowania się przy udziale połączonych komputerów i powiązań informatycznych pracujących na całym świecie. Pojęcie ta uwzględnia wszystkie mechanizmy komunikacji elektronicznej (w tym także klasyczne sieci telefoniczne), które przesyłają wiadomości pochodzące ze źródeł numerycznych albo poświęcone do numeryzacji. Cyberprzestrzeń bez pośpiechu staje się fundamentalnym kanałem zamiany informacji.
2. – przestrzeń tworzona poprzez grafikę komputerową w komputerach osobistych prywatnych bądź firmowych.
3. – termin utożsamiany niekiedy również z rzeczywistością wirtualną, użytkowany jako jej przeciwieństwo. Wprowadzony poprzez Williama Gibsona w słynnej powieści „Neuromancer”, znaczy dla jej autora świat odbierany jako „świadomą halucynację – jasne promieniowanie przebiegające poprzez mroczną przestrzeń umysłu, skupiska i konstelacje danych do złudzenia przypominające światła wielkiego miasta”. Cyberprzestrzeń, świat digitalowych sieci, w powieści traktowana jest jako pole bitwy, na którym ogromne koncerny toczą boje o nowe granice kulturowe i ekonomiczne. Aktualnie, na obszarze nadzwyczajnie ekspansywnych środowisk elektronicznych, stanowiących region pionierski, prawa terytorialności nie obowiązują, dotyczy to również prawa własności.
4. – środowisko pozwalające na współdziałanie różnym mediom, sprzyjające konstruowaniu totalnego dzieła sztuki, a dokładniej całościowego zestawu danych wyjściowych do kreowania dzieła. Terminy określające przestrzeń rzeczywistą nie mają wykorzystania w cyberprzestrzeni i rzeczywistości wirtualnej; abstrakcyjna symbolika jest w najwyższym stopniu realnym bytem i tworzywem w tym świecie. Cyberświat nie ma granic ani końca; jest przestrzenią bez miejsca, przestrzenią, gdzie różne sfery i płaszczyzny nakładają się na siebie, przenikają, przecinają

Czym jest Cyberprzestrzeń znaczenie w Słownik Internet C .