Definicja Crippleware co oznacza. Czym jest oprogramowanie) = crippleware) – ustalenie na programy.

Czy przydatne?

Definicja Crippleware

Co to jest CRIPPLEWARE 1. (z angielskiego: CRIPPLE (kaleki) + SoftWARE (oprogramowanie) = crippleware) – ustalenie na programy shareware o znacząco ograniczonych możliwościach. Niektórzy programiści uznają za świetny pomysł wyłączanie w próbnych wersjach swych programów funkcję zapisu albo otwierania pliku. Zamiast tego co kilka min. na ekranie pojawia się okienko z żądaniem wpłacenia wyznaczonej sumy na podane konto w celu uzyskania pełnej wersji programu (nagscreen). Jednak w większości programów shareware rezygnuje się z podobnych ograniczeń i wyposaża je we wszystkie funkcje, gdyż ich autorzy liczą na uczciwość użytkowników myśląc, iż użytkownik sam prześle opłatę rejestracyjną.
2.(z angielskiego: CRIPPLE (kaleki) + hardWARE (sprzęt) = crippleware) – celowo osłabiony sprzęt, który może być zaktualizowany do droższego modelu dzięki drobnej zmiany, na przykład wycięcia zworki. Odpowiednikiem był procesor Intela 486SX, gdzie był wyłączony koprocesor, aktualny natomiast w pełnej wersji 486DX. Niemniej słynnym odpowiednikiem crippleware były różne modele kart graficznych, które można było zamienić w o sporo szybsze modele poprzez drobne modyfikacje
Definicja Częstotliwość Taktowania:
Co to jest im wyższa częstotliwość taktowania, tym szybciej pracuje procesor. Częstotliwość taktowania wyraża się w megagercach albo gigahercach crippleware co znaczy.
Definicja CU Lub Jednostka Sterująca, Dekoder Rozkazów:
Co to jest Controll Unit – jednostka sterująca) a więc Jednostka Sterująca, albo odmiennie dekoder rozkazów. Jest jednym z przedmiotów procesora. Dekoduje instrukcje, i steruje pozostałymi elementami procesora crippleware krzyżówka.
Definicja c3d:
Co to jest mechanizm dźwięku trójwymiarowego stworzony na wzór popularnego A3D poprzez firmę C-Media na potrzeby jej układów crippleware co to jest.
Definicja Charityware Lub Careware:
Co to jest oprogramowania typu shareware, za którego nieograniczone działanie wymagane jest uiszczenie koszty na rzecz wskazanej instytucji dobroczynnej. Na licencji charityware jest rozpowszechniany edytor Vim crippleware słownik.
Definicja CD-Audio:
Co to jest mechanizmu cyfrowego zapisu dźwięku na tak zwany płytach kompaktowych. Analogowy sygnał odpowiadający fali akustycznej zamieniany zostaje w przetwornikach analogowo-cyfrowych na sygnał cyfrowy i, po crippleware czym jest.

Czym jest Crippleware znaczenie w Słownik Internet C .