Definicja Cracker lub reverse engineer co oznacza. Czym jest wyszukiwaniem i usuwaniem zabezpieczeń.

Czy przydatne?

Definicja Cracker lub reverse engineer

Co to jest CRACKER LUB REVERSE ENGINEER (z angielskiego: crack – łamać) – osoba zajmująca się wyszukiwaniem i usuwaniem zabezpieczeń w oprogramowaniu komputerowym (dotyczy to raczej gier komputerowych). W rzadkich sytuacjach prowadzi ona działalność mającą na celu tylko udowodnienie własnych zdolności. Normalnie crackerstwo wiąże się z nielegalnym rynkiem oprogramowania i czerpaniem zysku z tego procederu (piractwo komputerowe). Producenci programów zabezpieczają własne produkty na sporo różnych sposobów, ma to na celu uniemożliwienie albo utrudnienie tworzenia nielegalnych kopii i korzystania z nich. Najprostszy sposób to podawanie w czasie instalacji specjalnego kodu (s/n), który dostarczany jest wspólnie z licencją dla danej aplikacji, inny bazuje na wprowadzaniu przed uruchomieniem programu pochodzących z dokumentacji wybranych słów (lub zakodowanych w formie literowej bądź rysunkowej haseł). Bardziej wyszukanym rodzajem zabezpieczenia są szczególne sprzętowe klucze włączane w jedno ze złącz komputera (przeważnie port drukarki);
ich obecność jest niezbędna do uruchomienia i poprawnego działania programu. Aplikacje uruchamiane bezpośrednio z czytnika CD-ROM wymagają stałej obecności oryginalnej płyty CD w napędzie. Omijanie tego typu albo innych zabezpieczeń jest celem działania crackerów – ludzi idealnie obeznanych z technikami komputerowymi, a również budową wewnętrzną komputera. Programy pozbawione blokad mogą być bez problemu skopiowane i rozprowadzane. Bardzo regularnie wspólnie z nielegalną kopią dostarczane są niewielkie programy zwane crackami, które przed pierwszym uruchomieniem modyfikują kod programu albo w czasie działania symulują obecność klucza. Cracker zajmując się crackingiem, który przez własną działalność poszerza swą wiedzę programistyczną o zabezpieczeniach software’u. Przeważnie to jest także miłośnik assemblera, aczkolwiek zdarzają się jego zagorzali przeciwnicy. „wg etyki crackera jego zasadniczym celem nie jest niszczenie danych, lecz dążenie do satysfakcji na skutek złamania następnego zabezpieczenia. Cracki i keygeny są tylko wytworem ubocznym tych działań, i poprzez to, iż rozpowszechniane są za darmo przyczyniają się do wzrostu liczby użytkowników nie wszystkich aplikacji (niekoniecznie legalnych)” (Źródło: etyka crackera). Cracker jest definicją regularnie używanym wymiennie z hakerem, co jest ogromnym błędem
Definicja Condensed:
Co to jest ustalenie dla szczególnie wąskiego pisma cracker lub reverse engineer co znaczy.
Definicja Cpi:
Co to jest 1. (z angielskiego: Characters Per Inch) – w trybie znakowym ustalenie gęstości druku, liczba oznaczająca liczbę znaków mieszczących się w linii o długości l cala cracker lub reverse engineer krzyżówka.
Definicja CPL Lub Cost Per Lead, PPL Lub Pay Per Lead:
Co to jest Cost Per Lead, Pay Per Lead) – schemat reklamy internetowej opierający na tym, iż reklamodawca płaci nie za wyświetlenie reklamy, nie za kliknięcie w reklamę lecz wyłącznie za znalezienie cracker lub reverse engineer co to jest.
Definicja CHKDSK:
Co to jest polecenie mechanizmu operacyjnego DOS, które służy do sprawdzania stanu dysku. Składnia polecenia wygląda tak cracker lub reverse engineer słownik.
Definicja CAN:
Co to jest z angielskiego: Computer Network Attack) – atak sieci komputerowej cracker lub reverse engineer czym jest.

Czym jest Cracker lub reverse engineer znaczenie w Słownik Internet C .