Definicja CLV lub Constant Linear Velocity co oznacza. Czym jest liniowa) – technologia użytkowana.

Czy przydatne?

Definicja CLV lub Constant Linear Velocity

Co to jest CLV LUB CONSTANT LINEAR VELOCITY (z angielskiego: Constant Linear Velocity – stała szybkość liniowa) – technologia użytkowana w napędach CD-ROM. By napęd CD-ROM mógł transmitować dane ze stałą szybkością, odczytywana płyta musiałaby obracać się ze zmienną szybkością. W chwili, gdy głowica odczytuje wewnętrzny region płyty, nośnik musi obracać się nieco szybciej, z kolei w razie zewnętrznego obszaru – nieco wolniej. Stąd szybkość liniowa kątowa jest zmienna, lecz szybkość liniowa stała. Rozwiązanie to ma jednak pewne ważne wady. Silnik napędu musi stale zwiększać i zmniejszać prędkość obracania płyty, w zależności od tego, która ścieżka jest odczytywana poprzez promień laserowy (słychać to po zmieniającym się szumie napędu CD-ROM). System taki z jednej strony wprowadza dodatkowe wibracje, z drugiej – niepożądany czas oczekiwania, bo głowica odczytująca jest uaktywniana dopiero wtedy, gdy prędkość obrotowa kompaktu będzie zbliżona do optymalnej. Z tych także względów na rynku rozpowszechniła się inna technologia, nosząca nazwę CAV (z angielskiego: Constant Angular Velocity – stała szybkość kątowa). W tym przypadku napęd CD-ROM pracuje zawsze z tą samą szybkością obrotową – bezwzględnie na położenie głowicy odczytującej. Konsekwencja takiego rozwiązania jest większa prędkość transmisji danych, jeżeli są one odczytywane z zewnętrznych obszarów płyty. By zmniejszyć nieco ten sukces, należy użytkować rozwiązanie kompromisowe, któremu nadano nazwę Partial CAV. Płyta CD obraca się wówczas ze stałą prędkością kątową do chwili, gdzie laser będzie chciał odczytać zewnętrzne ścieżki nośnika (20 proc. całego obszaru danych). W tym momencie silnik obniży automatycznie własną prędkość obrotową. Wykorzystanie takiego systemu pozwala na utrzymanie w miarę sporych szybkości transmisji, które nie będą jednak zbyt wyraźnie odbiegać od wartości średniej
Definicja Czas Dostępu:
Co to jest acces time) – czas potrzebny na wykrycie żądanych informacji, uwzględniający opóźnienia mechaniczne napędu i czas przetwarzania komendy; zazwyczaj podawana jest wartość średnia (z angielskiego clv lub constant linear velocity co znaczy.
Definicja c3d:
Co to jest mechanizm dźwięku trójwymiarowego stworzony na wzór popularnego A3D poprzez firmę C-Media na potrzeby jej układów clv lub constant linear velocity krzyżówka.
Definicja CLI Lub Contextual Link Inventory:
Co to jest kontekstowej w formie tekstowych linków dopasowanych treściowo do otaczającej ich treści. W Polsce jak dotąd nie przyjęło się to ustalenie – stosowane jest zaś ustalenie link sponsorowany albo boks clv lub constant linear velocity co to jest.
Definicja Cylinder:
Co to jest ekipa ścieżek o tym samym numerze, znajdujących się na wszystkich powierzchniach talerzy dysku twardego clv lub constant linear velocity słownik.
Definicja Condensed:
Co to jest ustalenie dla szczególnie wąskiego pisma clv lub constant linear velocity czym jest.

Czym jest CLV lub Constant Linear znaczenie w Słownik Internet C .