Definicja Checksuma lub suma kontrolna co oznacza. Czym jest do porcji danych pewnej liczby. Jej.

Czy przydatne?

Definicja Checksuma lub suma kontrolna

Co to jest CHECKSUMA LUB SUMA KONTROLNA 1) – jedna z metod kontroli błędów polegająca na dodawaniu do porcji danych pewnej liczby. Jej wartość określana jest opierając się na skomplikowanych obliczeń dokonywanych na wszystkich elementach składowych danej porcji informacji. Jeśli przy ponownym obliczaniu suma kontrolna nie jest zgodna z wartością początkową, znaczy to błąd w danych. Prostą odmianą tej sposoby jest kontrola parzystości.
2) wartość wyliczana poprzez program opierając się na kombinacji bajtów z własnego pliku, a w dalszym ciągu porównywana z zadaną wartością stałą. Ma na celu zapobiec uruchomieniu zmodyfikowanego programu, zmienionego poprzez cracka albo wirusa. W przypadku, gdy nie można znaleźć miejsca sprawdzania checksumy jedynym wyjściem jest napisanie programu w celu spatchowania programu. Sprawdzanie poprawności checksumy bywa także czasem nazywane CRC-checking’iem
Definicja CD-MO Lub MOD:
Co to jest Compact Disc Magneto-Optical) – metoda wielokrotnego zapisu i kasowania na płycie sygnałów cyfrowych. W relacji do CD-WO różnica bazuje na sposobie nanoszenia na spiralę informacji 0 i 1 i w czynniku checksuma lub suma kontrolna co znaczy.
Definicja CA Lub Certificate Authority:
Co to jest Certificate Authority) – ustalenie organizacji bądź spółki zajmującej się wydawaniem i obsługą elektronicznych certyfikatów potwierdzających tożsamość użytkowników albo sieciowych serwisów branżowych checksuma lub suma kontrolna krzyżówka.
Definicja Carlson F. Chester:
Co to jest wynalazca amerykański (1906-68), opracował zasady kserografii. W 1948 skonstruował „XEROX” – pierwszą fotokopiarkę działającą na sucho checksuma lub suma kontrolna co to jest.
Definicja CDMA:
Co to jest Code Division Multiple Access) – dostęp wielokrotny do sieci komputerowej z kodowym rozdziałem sygnałów, zapewniający każdemu użytkownikowi poprzez cały czas sesji pełne pasmo medium transmisyjnego checksuma lub suma kontrolna słownik.
Definicja Cake-Box:
Co to jest rodzaj opakowania na płyty CD i DVD checksuma lub suma kontrolna czym jest.

Czym jest Checksuma lub suma kontrolna znaczenie w Słownik Internet C .