Definicja CD-Extra lub Enhanced CD, CD-Plus, CD-XA, Mode 2 co oznacza. Czym jest format zapisu.

Czy przydatne?

Definicja CD-Extra lub Enhanced CD, CD-Plus, CD-XA, Mode 2

Co to jest CD-EXTRA LUB ENHANCED CD, CD-PLUS, CD-XA, MODE 2 (z angielskiego: Compact Disc Extended Architecture) – format zapisu użytkowany na płytach zawierających zarówno dane komputerowe i dane audio. Na krążku zapisuje się na początku ścieżkę audio, później ścieżkę danych. Gdyż odtwarzacze płyt audio umieją odczytać tylko ścieżki pierwszej sesji, dlatego zabiegowi nie próbują się odwoływać się do ścieżek danych umieszczonych na końcu płyty (Gdyby wieża hi-fi próbowała odtworzyć dane komputerowe, usłyszałbyś piski które mogłyby uszkodzić twój sprzęt). Ten typ płyty wymaga czytników obsługujących płyty wielosesyjne. Format CD Extra, zwany również Mode 2 został stworzony z racji na okazjonalne problemy niekompatybilności zwykłego (Mode 1) formatu wielosesyjnego CD-ROM ze starszymi modelami czytników. Zdarza się, iż takie napędy widzą jedynie pierwszą, a nie ostatnią sesję na płycie, więc nie są w stanie odczytać całej płyty
Definicja Chipset:
Co to jest zbiór układów scalonych) – układ będący jakby sercem danego układu. Na przykład akcelerator oparty na chipsecie VooDoo znaczy, iż to jest poniekąd klon VooDoo, jest to jego możliwości i osiągi są cd-extra lub enhanced cd, cd-plus, cd-xa, mode 2 co znaczy.
Definicja CDDB:
Co to jest angielskiego: Compact Disc DataBase – baza danych płyt CD) – największa internetowa zestawienie informacji na temat płyt CD (zawiera dane na temat wykonawcy tytułu danego albumu i listę utworów cd-extra lub enhanced cd, cd-plus, cd-xa, mode 2 krzyżówka.
Definicja CD:
Co to jest Compact Disc) – na dysku CD zapisywane są wiadomości w formie mikroskopijnych wybrzuszeń i wgłębień, które są odczytywane dzięki lasera i zamieniane w sygnały elektryczne. 2. CD albo CHDIR – cd-extra lub enhanced cd, cd-plus, cd-xa, mode 2 co to jest.
Definicja Certyfikat:
Co to jest umożliwiający ocenę autentyczności informacje i jej autora, na przykład sprawdzenie czy strona WWW nie została podstawiona, czy autor e-maila jest w rzeczywistości osobą, za którą się podaje cd-extra lub enhanced cd, cd-plus, cd-xa, mode 2 słownik.
Definicja Cieniowanie Gourauda:
Co to jest przetwarzania grafiki, która sprawia, iż modelowane obiekty nie sprawiają wrażenia kanciastych. Powodem tworzenia nierównych powierzchni jest wykorzystywanie prymitywnych algorytmów do modelowania cd-extra lub enhanced cd, cd-plus, cd-xa, mode 2 czym jest.

Czym jest CD-Extra lub Enhanced CD, CD znaczenie w Słownik Internet C .