Definicja CAV lub Constant Angular Velocity co oznacza. Czym jest kątowa) – stała szybkość liniowa.

Czy przydatne?

Definicja CAV lub Constant Angular Velocity

Co to jest CAV LUB CONSTANT ANGULAR VELOCITY (z angielskiego: Constant Angular Velocity – stała szybkość kątowa) – stała szybkość liniowa) – technologia użytkowana w napędach CD-ROM. By napęd CD-ROM mógł transmitować dane ze stałą szybkością, płyta musi obracać się zawsze z tą samą szybkością obrotową – bezwzględnie na położenie głowicy odczytującej. Konsekwencją takiego rozwiązania jest większa prędkość transmisji danych, jeżeli są one odczytywane z zewnętrznych obszarów płyty. By zmniejszyć nieco ten sukces, należy użytkować rozwiązanie kompromisowe, któremu nadano nazwę Partial CAV. Płyta CD obraca się wówczas ze stałą prędkością kątową do chwili, gdzie laser będzie chciał odczytać zewnętrzne ścieżki nośnika (20 proc. całego obszaru danych). W tym momencie silnik obniży automatycznie własną prędkość obrotową. Wykorzystanie takiego systemu pozwala na utrzymanie w miarę sporych szybkości transmisji, które nie będą jednak zbyt wyraźnie odbiegać od wartości średniej. Przeciwieństwem technologii CAV jest CLV (z angielskiego: Constant Linear Velocity – stała szybkość liniowa). Odczytywana płyta obraca się ze zmienną szybkością. W chwili, gdy głowica odczytuje wewnętrzny region płyty, nośnik musi obracać się nieco szybciej, z kolei w razie zewnętrznego obszaru – nieco wolniej. Stąd szybkość liniowa kątowa jest zmienna, lecz szybkość liniowa stała. Rozwiązanie to ma jednak pewne ważne wady. Silnik napędu musi stale zwiększać i zmniejszać prędkość obracania płyty, w zależności od tego, która ścieżka jest odczytywana poprzez promień laserowy (słychać to po zmieniającym się szumie napędu CD-ROM). System taki z jednej strony wprowadza dodatkowe wibracje, z drugiej – niepożądany czas oczekiwania, bo głowica odczytująca jest uaktywniana dopiero wtedy, gdy prędkość obrotowa kompaktu będzie zbliżona do optymalnej
Definicja Carlson F. Chester:
Co to jest wynalazca amerykański (1906-68), opracował zasady kserografii. W 1948 skonstruował „XEROX” – pierwszą fotokopiarkę działającą na sucho cav lub constant angular velocity co znaczy.
Definicja Counter:
Co to jest licznik odwiedzin zamieszczony na stronie, który zlicza wszystkie odwiedziny użytkowników na danej witrynie WWW cav lub constant angular velocity krzyżówka.
Definicja CMIP:
Co to jest Common Management Information Protocol) – protokół kierowania siecią oparty na modelu OSI, szczególnie przydatny do współpracy z publiczną, komutowaną siecią telefoniczną. Służy do formatowania cav lub constant angular velocity co to jest.
Definicja Condensed:
Co to jest ustalenie dla szczególnie wąskiego pisma cav lub constant angular velocity słownik.
Definicja CISPR:
Co to jest The International Special Commmittee on Radio Interference – międzynarodowa komisja szczególna d/s interferencji radiowych) – komisja ta zajmuje się falami elektromagnetycznymi, które są generowane cav lub constant angular velocity czym jest.

Czym jest CAV lub Constant Angular znaczenie w Słownik Internet C .