Definicja Brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search co.

Czy przydatne?

Definicja Brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search

Co to jest BRUTE-FORCE ATTACK LUB METODA SIŁOWA, BRUTE-FORCE SEARCH, EXHAUSTIVE KEY SEARCH 1. – atak na mechanizm komputerowy na zasadzie pełnego przeglądu. Metoda rozwiązywania złożonych problemów sposobem analizowania każdego z możliwych wyników. Zwłaszcza: omijanie zabezpieczeń mechanizmu przez podejmowanie prób zalogowania się dzięki każdego dopuszczalnego hasła.
Sposób ta służy do wydobycia s/n, gdy cracker nie wie już, jak go wyciągnąć w inny sposób. Otóż bazuje ona na napisaniu zwykle prostego programiku, zawierającego wyciągnięty algorytm z danego programu, i podawania mu następnych danych, na przykład liczb od 0 do FFFFFFFF, jest to przypuszczalnych s/n, i porównywanie otrzymanego wyniku z żądanym. W ten sposób sprawdzając wszystkie możliwości, jest szansa odnalezienia s/n. Metoda ta bywa efektywna, aczkolwiek niewiele wyrafinowana, a jej efektywność zależy w pierwszej kolejności od złożoności algorytmu szyfrowania, długości klucza szyfrującego i wydajności komputera.
Rozwój technologiczny i co za tym idzie rosnąca moc komputerów sprawia, iż sposoby szyfrowania przygotowane jeszcze kilkanaście lat temu łatwo „padają” pod naporem wyspecjalizowanych komputerów PC (regularnie dla zyskania większej mocy obliczeniowej połączonych w sieć). Udowodniono, iż użytkowany jeszcze do dzisiaj algorytm DES z 56-bitowym kluczem może zostać złamany sposobem brute-force w przeciągu kilku dni dzięki średniej mocy komputera.
2. – sposób łamania hasła polegająca na sprawdzaniu po kolei każdego znaku i jego kombinacji, na przykład z literami, cyframi, znakami szczególnymi. Sposób ta jest czasochłonna, gdyż sprawdzenie wszystkich kombinacji znaków wymaga dużej mocy obliczeniowej. Dlatego także przy stosowaniu tej sposoby zbawiennym jest dość silny komputer. Czas łamania hasła sposobem brute force zależny jest od złożoności i długości hasła. Mimo długiego czasu uzyskiwania hasła tą sposobem ma ona przewagę nad sposobem słownikową, polegającą na podstawianiu całych wyrazów ze słownika, gdyż sposób słownikowa nie sprawdza się w hasłach typu „t9J30nM”, a brute force – tak. Teoretycznie tą sposobem można złamać każde hasło
Definicja Backslash:
Co to jest klawiaturze stosowany do oddzielania katalogów w ścieżce DOS, na przykład C:DANEMOJE .Klawisz ten można przeważnie znaleźć poniżej klawisza Backspace albo w pobliżu prawego klawisza Shift. Por. slash brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search co znaczy.
Definicja Banner:
Co to jest animowany obrazek mający na celu zareklamować jakiś wytwór albo witrynę i tym podobne Banery pełnią funkcję plakatów i tablic reklamowych w Internecie. Standardowy banner jest plikiem graficznym GIF brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search krzyżówka.
Definicja Big Blue:
Co to jest spółki IBM Corporation, od którego pochodzi nieoficjalna nazwa spółki (z angielskiego: – ogromny niebieski) – nieoficjalne ustalenie odnoszące się do spółki IBM, której dominującym kolorem brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search co to jest.
Definicja Burn-In:
Co to jest znaczy szereg testów przeprowadzonych na sprzęcie w ekstremalnych uwarunkowaniach natychmiast po wyprodukowaniu. Odpowiednikiem są procesory Pentium sprawdzane w wysokich temperaturach brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search słownik.
Definicja Blake Ross:
Co to jest artysta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox brute-force attack lub metoda siłowa, brute-force search, exhaustive key search czym jest.

Czym jest Brute-force attack lub metoda znaczenie w Słownik Internet B .