Definicja Bramka lub brama co oznacza. Czym jest program pozwalający na współpracę różnych typów.

Czy przydatne?

Definicja Brama Lub Bramka

Co to jest BRAMKA LUB BRAMA (z angielskiego: Gateway) – komputer, urządzenie albo program pozwalający na współpracę różnych typów sieci. Do jego zadań należy wyjaśnienie komunikatów przesyłanych pomiędzy sieciami posługującymi się wieloma protokołami (na przykład Netware i TCP/IP). Przykładowo, swoje bramki posiadają operatorzy sieci komórkowych, dzięki czemu ich abonenci mogą kontaktować się z użytkownikami Internetu (na przykład wysyłać z telefonu SMS-y, zamieniane w dalszym ciągu poprzez bramkę na listy e-mail). Aczkolwiek regularnie utożsamiana z routerem, bramka jest urządzeniem działającym w wyższej warstwie modelu OSI. Router operuje w warstwie 3 (sieci), wykonując konwersję pakietów między fundamentalnymi protokołami sieciowymi, w trakcie gdy gateway osadzony jest w warstwie 7 (aplikacji) – tłumacząc jedynie formaty danych zamienianych pomiędzy programami. Brama pozwala więc łączyć sieci spełniające podobne funkcje, ale o odmiennych rozwiązaniach (protokołach) wykorzystywanych do zamiany danych
Definicja Bufor:
Co to jest operacyjnej, do której wpisuje się dane w celu ich obróbki (na przykład poprawienia dzięki edytora tekstu) i przesłania do pamięci zewnętrznej; 2. – w transmisji sygnałów, pamięć pomocnicza bramka lub brama co znaczy.
Definicja Boot Sektor:
Co to jest z angielskiego: boot sector) – miejsce najpierw dysku, skąd bootuje się mechanizm bramka lub brama krzyżówka.
Definicja Bajt:
Co to jest byte) – jednostka wykorzystywana do mierzenia ilości informacji. Jednostką informacji może być jeden symbol albo litera. Jeden bajt złożona jest z 8 bitów. 8 bitów to liczby w systemie bin od bramka lub brama co to jest.
Definicja Bilinear Filtering Lub Filtrowanie Biliniowe:
Co to jest przetwarzania grafiki, która pełni rolę, podobnie jak antyaliasing, soczewki wygładzającej obraz kosztem jego ostrości. Wykorzystanie znajduje w pierwszej kolejności przy wyświetlaniu mocno bramka lub brama słownik.
Definicja Bezprzewodowy Kontroler:
Co to jest komunikuje się z komputerem przy udziale fal radiowych o wysokim paśmie albo poprzez podczerwień, bez kabli przyłączeniowych ograniczających zasięg urządzenia. Do takich należy IrDA czy Bluetooth czy bramka lub brama czym jest.

Czym jest Bramka lub brama znaczenie w Słownik Internet B .