Definicja Blu-ray lub BD co oznacza. Czym jest dysków, oparty na pracy niebieskiego lasera, innego.

Czy przydatne?

Definicja Blu-ray lub BD

Co to jest BLU-RAY LUB BD (z angielskiego: Blue-ray Disc) – nowy standard optycznych dysków, oparty na pracy niebieskiego lasera, innego niż stosowany w napędach DVD (a więc czerwonego). Standard rozwijany jest razem poprzez Hitachi, LG, Matsushita (Panasonic), Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony i Thomson. Współpraca tak dużej liczby spółek miała zagrozić popularności DVD, lecz na razie tak się nie stało. Nie wiadomo, kiedy czytniki Blu-ray będą mogły odczytywać zwyczajne płyty CD i DVD i odwrotnie – kiedy dyski Blu-ray będą odczytywane w CD-ROM-ach i DVD-ROM-ach.
Nowy standard miał na celu zapobieganie rywalizacji innych standardów (tak jak to aktualnie się dzieje ze standardami DVD-R, DVD-RW i DVD-RAM) i zastąpienie dysków DVD, które w rywalizacji z Blu-ray przegrywają. Długość fali niebieskiego lasera wynosi 505 nanometrów, więc może być mocniej skupiony niż laser czerwony, dzięki czemu na tej samej powierzchni można zapisać więcej danych. Podobnie jak wielokrotnie zapisywalne nośniki optyczne, Blu-ray używa technologii dwufazowej, gdzie występują dwa stany skupienia na powierzchni płyty – krystaliczny i niekrystaliczny. Każdy z tych stanów reprezentuje 0 albo 1.
Dysk Blu-ray może pomieścić 27 GB danych (w razie zapisu jednostronnego) albo 50 GB (w razie zapisu dwuwarstwowego). Prędkość transferu danych rzędu 36 MB/s pozwala na zapis i odczyt wysokiej jakości nagrań film. Jednostronny dysk Blu-ray mieści 13 godz. filmu, w trakcie gdy jednostronny dysk DVD jedynie 133 minuty. W dyskach Blu-ray ludzie upatrują następcę standardu DVD.
Dyski Blu-ray nie mogą być odczytane w CD-ROM-ach i DVD-ROM-ach na skutek braku niebieskiego lasera, niezbędnego do odczytania danych na takim dysku. Gdyby odpowiedni laser był dołączany do napędów Blu-ray, byłoby możliwe odczytywanie CD i DVD. Niestety, wprowadzenie kompatybilności wstecznej w napędach Blue-ray jest zbyt drogie, zatem żaden producent nie udostępnił jeszcze wszechstronnego napędu, odczytującego wszystkie standardy
Definicja Bloger Lub Blogger:
Co to jest takim mianem ustala się autora bloga blu-ray lub bd co znaczy.
Definicja Big Daddy:
Co to jest nazywa się aktualizację algorytmu wyszukiwania stron internetowych wyszukiwarki Google i zmianę infrastruktury mechanizmów informatycznych wyszukiwarki (zmiany na data center), która odbywała się od blu-ray lub bd krzyżówka.
Definicja BD-RE:
Co to jest Blue-ray Disc REwritable) – rodzaj optycznego wielokrotnie zapisywalnego nośnika danych typu Blu-Ray, na którym wielokrotnie można zapisać jakieś dane. Płyta BD-RE jest przykładem płyty CD-RW w razie blu-ray lub bd co to jest.
Definicja Blake Ross:
Co to jest artysta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox blu-ray lub bd słownik.
Definicja Big Blue:
Co to jest spółki IBM Corporation, od którego pochodzi nieoficjalna nazwa spółki (z angielskiego: – ogromny niebieski) – nieoficjalne ustalenie odnoszące się do spółki IBM, której dominującym kolorem blu-ray lub bd czym jest.

Czym jest Blu-ray lub BD znaczenie w Słownik Internet B .