Definicja Arkusz kalkulacyjny co oznacza. Czym jest wykonywania obliczeń na danych liczbowych.

Czy przydatne?

Definicja Kalkulacyjny Arkusz

Co to jest ARKUSZ KALKULACYJNY ogólna nazwa programów komputerowych wykorzystywanych do wykonywania obliczeń na danych liczbowych, wprowadzanych do tak zwany komórek formularza, utworzonych poprzez poziome wiersze i pionowe kolumny. Do komórek można wprowadzić wyrażenia arytmetyczne, statystyczne i tym podobne, odnoszące się do innych komórek albo obszarów arkusza, na przykład mnożenie poprzez czynnik wpisany do określonej komórki, sumowanie wzdłuż wiersza albo kolumny, wyrażanie zawartości komórek jednej kolumny jako procentu innej kolumny i tak dalej Zmiana wartości czynnika, na przykład współczynnika określającego marżę handlową, skutkuje automatyczne rozliczenie nowych cen opierając się na cen zakupu i nowej marży. Arkusze kalkulacyjne służą do sporządzania kalkulacji finansowych, zestawień statystycznych, harmonogramów, tabel i tym podobne Moduły graficzne pozwalają na przedstawianie stosunku między wielkościami liczbowymi w formie graficznej – wykresów słupkowych, kołowych i innych. Wprowadzając do formularzy dane tekstowe i liczbowe, można je wykorzystywać i przetwarzać (na przykład sortować, robić wyciągi) tak jak bazy danych. Arkusze kalkulacyjne zawierają także narzędzia programowe, umożliwiające tworzenie specjalistycznych aplikacji, na przykład list płac, dla konkretnych zastosowań i użytkowników. Programy te są jednym z głownych typów oprogramowania, służącego do automatyzacji prac biurowych w planowaniu, księgowości, sprawozdawczości. Arkusz kalkulacyjny „Visicalc”, używany na pierwszych mikrokomputerach Apple do obliczania cen i kalkulacji handlowych w sklepach i małych przedsiębiorstwach, przyczynił się do ich szybkiego upowszechnienia i rozwoju konstrukcji i zastosowań mikrokomputerów. Do najpopularniejszych arkuszy należą: Microsoft Excel, Lotus 1-2-3 i Quattro Pro
Definicja Autoryzacja:
Co to jest określający, jakie czynności może wykonywać dany użytkownik w systemie komputerowym albo sieci. Do autoryzacji potrzebny jest na przykład login i hasło, by móc stwierdzić do jakich zasobów ma dostęp arkusz kalkulacyjny co znaczy.
Definicja AI:
Co to jest Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) – w grze znaczy to tyle, iż „wysoka AI” sprawia, że komputer zachowuje pozory logicznego działania: potwory nie czekają, aż je ustrzelimy i tym arkusz kalkulacyjny krzyżówka.
Definicja AVCHD:
Co to jest wideo w wysokiej rozdzielczości, zarówno sygnału 1080i HD (1080 linii z przeplotem), jak i 720p (720 linii progresywnie) na różnych nośnikach, w tym płytach DVD, twardym dysku, kartach pamięci arkusz kalkulacyjny co to jest.
Definicja Akapit:
Co to jest oddzielny fragment tekstu w edytorze tekstu albo programie DTP. Następne akapity uzyskujemy dzięki klawisza ENTER arkusz kalkulacyjny słownik.
Definicja Andrzej Smereczyński:
Co to jest Smereczyński był z wykształcenia inżynierem technologiem teleelektrykiem. Pełnił funkcję krajowego koordynatora sieci EARN w Polsce – to On przyłączył Polskę do pierwszej międzynarodowej sieci arkusz kalkulacyjny czym jest.

Czym jest Arkusz kalkulacyjny znaczenie w Słownik Internet A .