Definicja Archie co oznacza. Czym jest publicznie dostępnych w sieci plikach (na powyżej 800.

Czy przydatne?

Definicja Archie

Co to jest ARCHIE to jest olbrzymia baza danych, zawierająca wiadomości o publicznie dostępnych w sieci plikach (na powyżej 800 serwerach FTP, zawierających przynajmniej mln plików o objętości około 1 GB). Używając programu archie użytkownik może zidentyfikować lokalizację w sieci interesującego go pliku (znając jego nazwę lub część nazwy), a w dalszym ciągu – przy zastosowaniu FTP – skopiować go na swój komputer. Z baz danych archie można także używać przy zastosowaniu programu Telnet czy także poczty. Podobnie jednak jak inne bazy danych o zasobach internetowych, bazy archie są daleko niekompletne.
Bazy danych archie są utrzymywane poprzez uniwersytety i organizacje internetowe. Polska baza danych jest dostępna na przykład na serwerze archie.icm.edu.pl (serwer Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego). Można z niego używać interakcyjnie przy udziale telnetu – po połączeniu się i uzyskaniu zgłoszenia „login:” należy wpisać jako nazwę użytkownika archie (hasło nie jest wymagane). Można także wysyłać zapytania pocztą elektroniczną na adres archie@archie.icm.edu.pl – w takim wypadku odpowiedź otrzymuje się także pocztą.
Fundamentalną komendą wykorzystywaną do formułowania zapytań dla serwera archie jest komenda prog. Ma ona postać
Definicja ARJ:
Co to jest i aktualnie rzadko stosowanych formatów kompresji danych. Powstał w 1991 roku. Stworzony poprzez Roberta K. Junga. Pliki spakowane w formacie ARJ miały zwykle rozszerzenie ARJ. Możliwe było dzielenie archie co to jest.
Definicja AVCHD:
Co to jest wideo w wysokiej rozdzielczości, zarówno sygnału 1080i HD (1080 linii z przeplotem), jak i 720p (720 linii progresywnie) na różnych nośnikach, w tym płytach DVD, twardym dysku, kartach pamięci archie definicja.
Definicja Advanced BURN-Proof:
Co to jest technologii BURN-Proof, która ma za zadanie zapobiec błędom typu buffer-underrun, a więc błędom opróżnienia bufora. Jak wiadomo, by płyta mogła być zapisana prawidłowo, komputer musi zapewnić archie co znaczy.
Definicja ASR:
Co to jest z angielskiego: Automatic Speech Recognition – automatyczne rozpoznawanie głosu) – technologia używana w większości programów wykorzystywanych do rozpoznawania mowy archie słownik.
Definicja Alexa Traffic Ranking:
Co to jest popularności witryny pod względem panującego na niej ruchu. Pomiar przeprowadza firma Alexa Internet, który bazuje na instalowaniu programu śledzącego aktywność internauty integrującego się z archie znaczenie.

Czym jest Archie znaczenie w Słownik Internet A .