Definicja Alpha blending co oznacza. Czym jest obliczania przejrzystości przedmiotów obrazu.

Czy przydatne?

Definicja Blending Alpha

Co to jest ALPHA BLENDING obliczeniowa metoda obróbki grafiki wykorzystywana do obliczania przejrzystości przedmiotów obrazu. Znajduje ona wykorzystanie raczej przy wyświetlaniu obiektów przedstawiających szkło, wodę, jak także płomienie. Każdemu pikselowi tekstury (tekselowi) przypisywany jest zwyczajnie dodatkowy wyznacznik (tak zwany wartość Alpha), który ustala stopień jego przejrzystości. Standardowo wyznacznik Alpha ma wielkość 8-bitowy, czyli przyjmuje wartości od 0 (pełna przejrzystość) do 255 (zupełny brak przejrzystości). Mechanizm nakładania na siebie kilku częściowo przepuszczalnych obiektów nosi z kolei nazwę „blending”. Spotyka się regularnie w kartach graficznych dodatkowe ustawienia w opcji Alpha Blending, a mianowicie: Sharper i Smoother, co ustala, z jaką dokładnością ma być odwzorowana przejrzystość danego elementu. Sharper ustala ostre odwzorowanie, z kolei Smoother – gładkie, a poprzez to bardziej precyzyjne. Oczywiście wybór opcji na Smoother skutkuje ok. 10 % spadek szybkości nakładania tekstur na wielokąty poprzez procesor karty graficznej
Definicja ATAPI:
Co to jest z angielskiego: ATA Packed Interface) – protokół utworzony w celu podłączania pamięci masowych innych niż dyski twarde (na przykład: CD-ROM, DVD-ROM, napędy dyskietek ZIP) do portów ATA alpha blending co znaczy.
Definicja Artworki:
Co to jest art – sztuka, work = robota) – slangowe ustalenie na przedstawiane niekiedy na łamach pism na przykład rysowane projekty grafiki, postaci, backgroundów i tym podobne z danej gry komputerowej alpha blending krzyżówka.
Definicja Andrzej Smereczyński:
Co to jest Smereczyński był z wykształcenia inżynierem technologiem teleelektrykiem. Pełnił funkcję krajowego koordynatora sieci EARN w Polsce – to On przyłączył Polskę do pierwszej międzynarodowej sieci alpha blending co to jest.
Definicja Andreessen Marc:
Co to jest przeglądarek Mosaic i Netscape Navigator, współzałożyciel spółki Netscape Communications. Moment studiów M. Andreessena na Uniwersytecie w Illinois przypadł na przełom lat 80. i 90. W Internecie alpha blending słownik.
Definicja AppleScript:
Co to jest obiektowy język skryptowy mechanizmu operacyjnego komputerów Apple Macintosh alpha blending czym jest.

Czym jest Alpha blending znaczenie w Słownik Internet A .