Definicja Alias co oznacza. Czym jest pseud.) – alias pocztowy to alternatywny adres dla konta e.

Czy przydatne?

Definicja Alias

Co to jest Alias (z angielskiego: alias – skrót, zamiennik, nazwa zastępcza, pseud.) – alias pocztowy to alternatywny adres dla konta e-mail, może zastępować długą albo trudną nazwę. Zamiast więc długiego adresu anna.kowalska@spółka.pl można założyć dla tej skrzynki krótszą nazwę ania@spółka.pl Pod obydwoma adresami kryje się ta sama skrzynka pocztowa.
Alias WWW to alternatywny adres dla strony internetowej, przydatny w szczególności w sytuacji darmowych kont WWW, do których są przypisane zwykle długie adresy. Zamiast adresu www.jakis-dostawca-konta-www.pl/n/nazwa-uzytkownika/katalog
można utworzyć alias www.nazwa-uzytkownika.cos.pl Dlatego internauci łatwiej trafią na naszą stronę, bo adres da się łatwiej zapamiętać. Zwykle posiadanie aliasu jest bezpłatne.
Prócz zalet aliasu w formie skrócenia adresu, rozwiązanie to ma własne wady: zwykle spółka udostępniająca darmowe aliasy umieszcza albo każe umieścić reklamy na Twojej stronie. Alias jest zwykle stroną zbudowaną z ramek z ustawionym przekierowaniem, poprzez co utrudnia, a czasem uniemożliwia skuteczne pozycjonowanie strony.
W najwyższym stopniu popularnym serwisem udostępniającym aliasy jest serwis PRV (www.prv.pl), który udostępnia aliasy w formie www.dowolna-wybrana-nazwa.prv.pl

Czym jest Alias znaczenie w Słownik Internet A .